Wpis z mikrobloga

przejrzałem tagi #pianino i #keyboard z ostatnich kilku miesięcy i nie znalazłem odpowiedzi :/

Jaki sprzęt polecacie dla początkującego, aby się nauczyć grać i w miarę czerpać radość z tego? Ok 500 zł wystarczy?
Czytałem o jakichś klawiszach dynamicznych, z drugiej strony o podłączaniu do kompa - nic z tego nie ogarniam :/
Albo polecają sprzęty za 2k, a to trochę za drogo dla mnie, bo ja chcę sobie "poklikać" dla relaksu - kariery muzycznej nie przewiduję :b

Bo sobie ostatnio słuchałem tego kawałka i pomyślałem jak fajnie było by sobie usiąść wieczorem i coś takiego pograć zamiast siedzieć przed kompem( ͡º ͜ʖ͡º)

#hobby #naukagrynapianinie #hanszimmer
beliver - przejrzałem tagi #pianino i #keyboard z ostatnich kilku miesięcy i nie znal...
  • 10
@beliver: Nie chcę być jednym z tych, co to mówią, ale warto dołożyć i kupić coś lepszego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam Casio CDP-130, polecam jeżeli szukasz czegoś z klawiszami, które reagują jak klawisze w akustycznym pianinie. Z tańszych dobre podobno są Yamahy z serii Piaggero.
@beliver: najlepszy stosunek cena/jakość poniżej 1k PLN to albo klawiatura sterująca albo jakiś stary cyfrowy syntezator/rompler. Co prawda nie mają wbudowanych głośników czy akompaniamentu jak w keyboardach, ale jakość klawiatury to wynagradza. Na OLXach albo Allegro często można coś wartego uwagi znaleźć. W razie czego służę pomocą na PW.
@beliver: mój pierwszy sprzęt to jakieś stare, używane casio za chyba 200 zł, najtańsze co mogłem znaleźć z klawiaturą dynamiczną. Bardzo fajnie się grało. Z doświadczenia powiem, że dość szybko zaczyna brakować klawiszy - te tańsze sprzęty mają ich trochę mało i spora część fajnych utworów po prostu się nie mieści. Od razu podpowiem też, że lepiej nie bawić się w takie programy jak dałeś w linku, tylko uczyć się nut
@bscoop: @tomtom666: takie np. Yamaha PSR - E353 będzie ok? (niestety tego modelu używanego w okolicach Warszawy nie ma :/) czy może jest jakiś inny model godny polecenia?
Co do akompaniamentów lub jakiś funkcji to mi zupełnie na tym nie zależy, ważne by brzmiało jak pianino :b
@beliver: mam styczność z inną PSRką, tak jak każdy keyboard ma na pokładzie obowiązkowo kilka barw pianina. Do pierwszych kroków spokojnie wystarczy (chociaż sam bym takich nie kupił, mam klawisze sceniczne Rolanda z początku lat 90tych, na których się gra zauważalnie przyjemniej).
@beliver: wszystko co kupisz będzie miało brzmienie pianina, różnica będzie taka, że w tych tanich (powiedzmy do 800 zł) klawisze będą chodzić "lekko", jak w każdym keyboardzie, w droższym sprzęcie - będą działać jak w zwykłym pianinie, plus minus. Szukam czy gdzieś jest takie casio jakie miałem, ale nie widzę, nie pamiętam nazwy a nie sprawdzę, bo oddałem komuś ten złom. Jak chcesz wydawać ponad 500 zł, to od razu celuj