Wpis z mikrobloga

Mireczki, wielkimi krokami zbliża się mój dłuuuugi urlop, w czasie którego chcę sobie troszkę popalić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rzuciłem regularne palenie i jestem już w stanie palić tylko okazjonalnie. Ponieważ trochę wyjazdów przede mną, wiem, że będę miał na to ochotę. Nie chcę jednak kupować papierosów - chcę je sobie (pierwszy raz w życiu) poskręcać. I tu potrzebuję Waszej rady.

Tytoń ogarnę sam w stacjonernej trafice. Doradźcie mi jednak proszę w sprawie nabijarek / gliz / bibułek / filtrów. Nie szukam inwestycji na dłużej, raczej czegoś do okazjonalnego użytku, więc planuję wydać jak najmniej, ale jednocześnie chcę dostać sensowną jakość.

Czy istnieje jakiekolwiek uzasadnienie dla wydania 135 PLN vs 13,80 PLN? A może 19,55 PLN?

I teraz tak: coś z tego czy tego? Totalnie się na tym nie znam... Które konkretnie wybrać?

Jak pisałem tytoń ogarnę stacjonarnie, ale jedno pytanie jest istotne - ile gramów potrzebuję na 20 / 100 papierosów? Chciałbym wiedzieć, ile tytoniu kupić.

Z góry dziękuję za wszystkie rady! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wykopsmokersclub #papierosy #trafika
  • 6
@nabavzbjl: Ja zawsze polecam zestaw

-bibułki OCB niebieskie lub zielone, 2-3 paczki
-filtry też jakieś tego typu, najlepiej jakieś slimy
-paczka golden wirgini, powinna wystarczyć na te 3 paczki bibułek, zależy jak upchane ukręcisz. Gilzy i nabijarki to zło, kręc jak kowboy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ajakmyslisz: Samodzielnie skręcane papierosy paliłem z 10-20 razy w życiu - wszystkie skręcane przez kowboja. I wszystkie kończyły się po jakichś 45 sekundach, co mnie wk...ońcu irytowało ;) Chcę mieć efekt normalnego papierosa, a zakładam, że ręcznie za Chiny Ludowe go nie osiągnę, dlatego myślę o nabijarce.
@nabavzbjl jak skręcać to po co rozważasz nabijarki? Ja jak skręcałem to miałem worek 40g (np. Drum niebieski) na nieco dłużej niż tydzień. Bibułki OCB i jakieś najtańsze filtry. Nie skręcałem zawsze z tej samej ilości, czasem mi się wzięło więcej tytoniu, czasem mniej.