Wpis z mikrobloga

@dzaku: #rower #oswietlenie
Hej szukam oświetlenia na do jazdy w całkowitej ciemności ścieżki drogi żwirowe drogi leśne. Najlepiej z zewnętrznym źródłem zasilania . Znacie jakiś ranking porównywarkę może byc zarówno z ali gearbest bagooda etc.. .
czego wy używacie
  • 10
  • Odpowiedz
@dzaku: ja jeżdżę na Nitefighter BT40s na kierownicy oraz Convoy S2+ z kolimatorem od Dariusza ze swiatelka.pl na kasku (doświetlanie na zakręcie, czasem fajnie widzieć cos z boku albo za sobą;)) i ogólnie BT ma świecić daleko, convoy szeroko. W całkowitej ciemności (Kampinos długo po zachodzie słońca) nie miałem żadnych problemów - jasno jak w dzień ;)) wiec polecam ten zestaw. BT ma zewnętrzne zasilanie 4x1850, a do Convoya biorę zapasowe
  • Odpowiedz
Nie polecam jazdy w całkowitej ciemności bez lampki na kasku, a na kask lepiej cos lekkiego żebyś nie czuł jak szarpie głowa;)


@zielonamarchewka: Dobrze, że wcześniej o tym nie wiedziałem, gdy w nocy zjeżdżałem z Turbacza z jedną lampką 1x1W Cree...
Noc to noc, masz widzieć co przed tobą na x-metrów, a nie interesować się krzakami.
  • Odpowiedz
@zielonamarchewka: Wiesz jaka jest różnica między rowerem a samochodem? Między ich układami kierowniczymi? Dość zasadnicza. Optymalnie jest mieć dwie IDENTYCZNE lampki, jedną ustawioną przed koło, drugą jako totalnie długie. I wtedy na kask naprawdę już nie potrzebujesz. Różne lampki działające niezależnie od siebie nie robią najlepiej dla układu oko-mózg.
  • Odpowiedz
@LesneRuchadlo: A wiec dwie lampki - czy obie na kierownicy lub jedna na kierownicy, a druga na kasku - jeden #!$%@? ;) Nie rozumiem skąd agresywny ton Twojej wypowiedzi - jeździłem z jedna lampka i jadąc sam przez las, 30 km od cywilizacji czułem sie mało komfortowo. Z dwoma zdecydowanie lepiej, zwłaszcza w ciasnych zakrętach lub gdy musiałem znaleźć kontynuacje ścieżki na rozwidleniach. To moja opinia, subiektywne odczucie.
  • Odpowiedz
@hrumque: Ogólnie jest ryzyko ze spotkam kierowce bmw bez swiatel tylko z ir i kamerką sony stravis wielbiciela nocnej jazdy w okularach FPV niespełnione dziecko batmana .

  • Odpowiedz