Wpis z mikrobloga

#kakegurui - no i wracają kolejne anime tego sezonu (poza SnB na który trzeba czekać do przyszłej soboty, damn it), więc ruszamy z podsumowaniem odcinków. Zaczynamy od tego, że Saotome odzyskuje swój początkowy status quo i postanawia jednak nie antagonizować się od innych uczniów pomimo tego jak była traktowana gdy wpadła w długi... jednocześnie wraca mój nemesis tej serii, ech - równie dobrze mogłaby gadać sama do siebie w myślach, bo serio rola Suzui póki co jest naprawdę szczątkowa i jego postać nie jest ani trochę potrzebna do tego aby pchać historię, a jego jęczenie tylko męczy. Zresztą zwróćcie uwagę - w tej scenie praktycznie tylko Mary coś mówi, a pokazane są tylko jego reakcje poprzez jakąś szczątkową mimikę i dźwięki zdziwienia etc. absolutnie mogłaby gadać do ściany i wydźwięk byłby ten sam, a jak już się odezwał to robił tylko za echo tego co Saotome wypowiedziała. Jednocześnie interakcje pomiędzy Mary a Yumeko są bardzo przyjemne. Ten karzełek wyglądający jak Umaru-chan wydaje się, że wbrew swojemu wyglądowi jest całkiem inteligenty - ładnie podpuściła tą masochistkę do tego aby zaangażowała się w jakąś grę hazardową z MC, dodatkowo dostaliśmy ciekawe informacje na temat backgroundu Yumeko (szczególnie interesujące jest info o jej siostrze). Znów muszę też pochwalić elektroniczny podkład muzyczny, który dobrze tutaj pasuje do sceny gdzie Mari spotyka Przewodniczącą Samorządu Szkolnego a Jabami staje oko w oko z Midari. Ok, Kakegurui zamienia się w Piłę - tego się nie spodziewałem. Rozbroiła mnie ta niewinna, uśmiechnięta i dziecięca twarz głównej bohaterki, gdy dowiedziała się, że ma okazję na trochę hazardu xD Cieszy mnie też to, że kolejne gry są bardzo pomysłowe i zawsze czekam w jaki sposób zostanie wplecione tutaj rozgryzienie tego jaki tkwi w nich haczyk prowadzący do zwycięstwa. Dobra, ta gra jest mocno #!$%@? (razem z Midari, która zaproponowała tą chorą wersją rosyjskiej ruletki). Oczywiście Yumeko też jest zdrowa na umyśle nie jest. No ale to w sumie jest głównym motorem napędowym tego anime. Jak chyba raz od początku Suzui się do czegoś przyda (chociaż i tak można by go zastąpić kimś innym i różnicy by nikt nie odczuł) xD Spotkanie Przewodniczącej z Saotome natomiast nabrało ciekawego obrotu (tutaj miał być żart o 'fetyszystach' ale się powstrzymam). To co naprawdę dobrze robi to anime to budowanie napięcia przed każdą z gier. Ciekawe zakończenie, chociaż ten cliffhanger trochę na wyrost.

#jaqqubizarrecontent #anime
jaqqu7 - #kakegurui - no i wracają kolejne anime tego sezonu (poza SnB na który trzeb...

źródło: comment_6Qfcxn2WLfa4DEQO6HYwkJ1Xx8mMrf3U.jpg

Pobierz
  • 11
@jaqqu7: ale zdajesz sobie sprawę, że nic z tego się stało naprawdę i możesz spać spokojnie? że to tylko ktoś narysował?.. dżisus kryste panie.