Wpis z mikrobloga

внимание , внимание !
Marzy mi sie podroz do Rosji ( ʖ̯) ale nie do Moskwy czy Petersburga , tylko takich nieturystycznych miast jak Kazan , Wolgograd czy Rjazan . Wiem , ze trzeba miec wize ale czytalem tez o jakims meldunku (?) Jak to zalatwic ? Chcialbym maksymalnie na wlasne oczy poznac zycie zwyklych ludzi oraz nazrec sie blinow i pierozkow xD Moze coachsurfing ?
Budzet 1000£ , jezyk niestety slaby ale przed wyjazdem pocwicze . Czas : 2 tyg .
Rady od doswiadczonych podroznikow ?
#podroze #podrozujzwykopem #pytanie #rosja
Pobierz CzerstwaBulka - внимание , внимание !
Marzy mi sie podroz do Rosji (♥ ʖ̯♥) ale nie d...
źródło: comment_T88euwDqUZoEwVpBv2Smvwl6UWj7y2WG.jpg
  • 4
@CzerstwaBulka: meldunek (fałszywy) zalatwiasz przez neta. Chyba że o wize starasz sie w Krakowie (jak jesteś z poludnia Polski, choć pewnie nie skoro piszesz o funtach) wtedy idziesz do pośrednika co ma biuro blisko konsulatu i on wszystko za Ciebie zrobi.
Język super ogarniać - im bardziej znasz tym lepiej. Minimum to czytanie cyrylicy, ale jak umiesz trochę pogadać to super. W tych miastach co piszesz to nie byłem. Ja polecam
@CzerstwaBulka: Ja niestety nie wiem jak się wizę załatwia poza granicami. Ja robiłem w Krakowie. A język to ćwicz ile się da. Jakąś młodą Ukrainkę czy Rosjankę wyhacz (np studentkę) na jakies korepetycje. Tak znajomy zrobił i w 3 miechy sie nauczył na tyle że się z każdym dogadywał. Ja mogłem tylko pozazdrościć i nacieszyć sie tym ze odszyfruję nazwy ulic metra itp.