Wpis z mikrobloga

@Need: ja Cię nie zablokowałam, mogłeś normalnie odpisać, nie usuwam komentarzy które są merytoryczne, nawet, jeśli się z nimi nie zgadzam - po prostu wtedy staram się podjąć rozmowę, przedstawić swoje argumenty.

To prawda, aczkolwiek robią to osoby, które przychodzą sobie zrobić tak zwany zestaw dyskotekowy i nic więcej, osoba, która chce uprawiać ten sport z głową doskonale wie, że trzeba rozwijać harmonijnie całe ciało i nie bez powodu od wielu lat powtarza się początkującym o przewadze FBW (Full Body Workout) nad klasycznym bro splitem, ale o tym jeszcze później.


Tak, ale ile takich ludzi jest? Nie zmienia to faktu, że osoby, które ćwiczą równomiernie całe ciało, ale bez pływania, biegania intrewałowego, czy wspinaczki, wciąż będą miały bardzo kiepska kondycję, bo jak pisałam, trening siłowy musi iść w parze z treningiem wytrzymałościowym.

Jeżeli nagle zostalibyśmy zrzuceni na jakąś arenę ala Igrzyska Śmierci


Wystarczy, że będziesz musiał wnieść zakupy, albo lodówkę (z kolegą) na drugie piętro, jak nie będzie windy.

zawsze znajdzie sposób by wykonać ruch, używając silniejszych mięśni.


Eh.. Biceps i klatka piersiowa..

to tutaj muszę zadać pytanie jak twoim zdaniem inaczej niż przez ograniczenie/zwiększenie spożywanych kalorii chcesz schudnąć/przytyć?


Nikt nie chce przytyć (mieć więcej tłuszczu).

Chudnie się zmniejszając ilość spożywanych kalorii w stosunku do tego ile kalorii dziennie się zużywa.

Tak jak wyżej, kondycja to jest rzecz, którą da się wyćwiczyć.


Tak i postulowałam, że trzeba to robić.

TO PRZEZ SIEDZENIE CAŁE ŻYCIE I SŁABE MIĘŚNIE I TZW "CORE" BOLĄ NAS PLECY.


Nie popadajmy w skrajności, istnieją inne wybory, niż ktoś, kto siedzi cały dzień przed komputerem i ktoś, kto ćwiczy na siłowni bicepsy i klatkę piersiową. Świat nie jest dwubiegunowy.

jeżeli mamy tu poruszyć temat zawodowego sportu to bije każdy.


Tak, ale tylko bywalcy siłowni stosują środki anaboliczne (i zakazane spalacze tłuszczu) będąc amatorami (amator=ktoś kto nie utrzymuje się z czegoś).

Na temat kontuzji wypowiedziałem się wcześniej.


Wypowiadasz się o kontuzjach zawodowców, a a ja o kontuzjach amatorów, powtórzę jeszcze raz zawodowiec, ktoś, kto się z czegoś utrzymuje, amator, ktoś, kto to robi dla wyników, przyjemności, ambicji. Amator nie ma tu pejoratywnego zabarwienia.

Dziękuję, że podjąłeś merytoryczną dyskusję, cieszę się, że przedstawiłeś swój punkt widzenia.

#silownia #mikrokoksy #sterydy

--
Wszystkie nieodpowiednie komentarze będą usuwane
  • 14
@NadiaFrance: > Byłaś kiedykolwiek na siłowni, że tak doskonale znasz przekrój osób tam uczęszczających ?

Wystarczy, że będziesz musiał wnieść zakupy, albo lodówkę (z kolegą) na drugie piętro, jak nie będzie windy.

Wydaje mi się, że wtedy bardziej będzie potrzebna siła niż kondycja.

Nikt nie chce przytyć (mieć więcej tłuszczu).

Przecież na świecie jest pełno osób, które chcą przybrać na wadze, a to często wiąże się ze zwiększeniem tkanki tłuszczowej.

Chudnie
Przecież na świecie jest pełno osób, które chcą przybrać na wadze, a to często wiąże się ze zwiększeniem tkanki tłuszczowej.


@hubcio12114: chcą przybrać masę mięśniową, a nie tłuszczową, chyba, że piszesz o anorektykach, ale takich ludzi powinien prowadzić specjalista - nie o nich pisałam.

Nikt nie chce być gruby/grubszy.
amator
1. osoba zajmująca się czymś nieprofesjonalnie, niemająca doświadczenia w danej dziedzinie;
2. miłośnik czegoś, osoba znajdująca w czymś przyjemność; człowiek zajmujący się czymś hobbistycznie;
3. osoba mająca upodobanie w czymś, lubiąca coś;
4. osoba chętna do nabycia czegoś, zainteresowana czymś; reflektant (odmiana "amatorowie" przestarzała)
@NadiaFrance:

Jeszcze raz, bo mi się odpowiedź usunęła ( ͡° ʖ̯ ͡°), co do tego, że powstał osobny wpis, to wolałem tak zrobić i tyle.

Tak, ale ile takich ludzi jest? Nie zmienia to faktu, że osoby, które ćwiczą równomiernie całe ciało, ale bez pływania, biegania intrewałowego, czy wspinaczki, wciąż będą miały bardzo kiepska kondycję, bo jak pisałam, trening siłowy musi iść w parze z treningiem wytrzymałościowym.
@NadiaFrance: " Nie zmienia to faktu, że osoby, które ćwiczą równomiernie całe ciało, ale bez pływania, biegania intrewałowego, czy wspinaczki, wciąż będą miały bardzo kiepska kondycję, bo jak pisałam, trening siłowy musi iść w parze z treningiem wytrzymałościowym "

całkowita bzdura : )

powtórze raz jeszcze, bo kiedyś już to pisałem - nie masz absolutnie zielonego pojęcia o metodyce treningu siłowego - powielasz bro science i własne obserwacje - lubie Twoje
trening siłowy i tak w bardzo duży sposób rozwija sprawność układów naczyniowych i oddechowych w porównaniu z tym jeżeli nie robilibyśmy nic


Trening siłowy nie rozwija tych układów, bo mięśnie wykorzystują wtedy szybką i ograniczoną energię beztlenową (ATP). Swoją drogą, dlatego właśnie kulturyści zażywają kreatynę.

Tak, nie bez powodu biceps na początku przejmuje dużą część pracy w podciąganiu podchwytem.


Tylko przy bardzo, bardzo wąskim chwycie, podciąganie to ćwiczenie wielostawowe, tak samo, jak