Wpis z mikrobloga

mirasy... co to się z ludzmi dzieje, szukam pracowników i 90 % CV przychodzi tak:
- z błędami ort - no serio... nie możesz przeczytać swojego CV przed wysłaniem ???
- od ludzi zmieniających prace co 3 miesiące - no jak mam Cie zatrudnić jak za 3 miesiące albo sam zmienisz prace albo będę chciał Cię wywalić
- od ludzi którzy nie mają zainteresowań - to jest jakaś masakra.... serio się niczym nie interesujecie że wpisujecie rzeczy typu kino, muzyka, spacery...
- pomijam już to że wpisujecie rzeczy do CV na których się kompletnie nie znacie....

#pracbaza #korposwiat #problemypierwszegoswiata
  • 18
@Arthaniel: no to luz, tylko żeby miał takie...a tymczasem rozmowa wygląda tak:
- widzę że interesuje się Pan/Pani kinem
- tak :)
- a jaki film z tego roku by Pani polecila i dlaczego ?
- w tym roku nie widziałam żadnego jeszcze..
- ...
@kryienox: był u mnie kiedyś na rozmowie taki kolo... umiejętności takie na 60%, ale w zainteresowaniach miał wpisane jakieś TLSy (trzyliterowe skróty) , pytam go co to w ogóle jest... okazało się że chlopak jeździł na bmxach i to były jakieś z tym związane oznaczenia itp... kolo gadał o tym z taką pasją że gdyby trochę lepiej wypadł na testach to bym go przyjął....
ogólnie... warto wiedzieć więcej... o ludziach z
@endeavour: w pracy nie ma potrzeby rozmawiania o wspólnych zainteresowaniach. Co więcej, jeżeli nawet zaczniecie rozmawiać o swoich zainteresowaniach, które są różne jest opcja, że poznacie coś nowego ciekawego i jego zainteresowanie stanie się twoim oraz może zyskasz przyjaciela, a nie tylko współpracownika.
Powiem więcej, znam przypadek gdzie siedziało obok siebie dwóch gości co mieli wspólną pasję. Potrafili pół dnia przegadać, bo coś tam nowego, bo coś tam usłyszeli, bo chce
@The_Starfish @Adammik: nie zrozumieliście, chodzi o to zeby kandydat miał jakiekolwiek zainteresowania bo to świadczy o człowieku. O wiele bardziej wolałbym pracować z człowiekiem który pasjonuje się hodowlą jedwabników, niż z takim który w wolnym czasie jest w stanie powiedzieć że mu się nudzi bo nie ma co robić. Zatrudnia się nie tylko umiejętności ale także osobowość...
@endeavour Twój kram, Twoje zasady. Nie mam rzeczowych argumentów. Rozumiem już oco chodzi, ale nie mogę zrozumieć dlaczego to jest dla Ciebie ważne.
Nie zatrudniałem pracowników, więc być może brakuje mi jakiejś perspektywy lub doświadczenia.
Zatrudnia się nie tylko umiejętności ale także osobowość...

@endeavour: coś takiego może napisać tylko rektuter korpo. W jaki sposób oceniasz osobowość na podstawie zainteresowań w CV?
Jak dobrze, że w mojej branży nie muszę odwalać takiego cyrku. Nie wyobrażam sobie być rozmawiac z przyszłym szefem, na tematy, o których on nie ma zielonego pojęcia i które nie powinny go w ogóle obchodzić.