Wpis z mikrobloga

#geoportal #polska #mapy #mapymilitarne #mapa #googlemaps

Zastanawiam się, kiedy będzie jakaś aktualizacja map i działek na geoportalu? mapy i podział działek w mojej okolicy jest niezmienny już minimum 5lat, mimo tego, że powstała masa nowych działek itp.
Czy to zależy od przesyłanym danych z lokalnych wydziałów geodezji?

A może jest jakiś aktualniejszy portal z podziałem na działki?
  • 8
  • Odpowiedz
@mar111cin: Działki na geoportalu pochodzą z projektu LPIS, który posłużył do przygotowania się przez ARiMR do płatności bezpośrednich dla rolników.

"Prawdziwe" dane geodezyjne jak słusznie zauważyłeś pochodzą z powiatowych ośrodków geodezji i kartografii. Te dwa zbiory żyją sobie zupełnie obok siebie i do czego innego służą. PODGiK ma dane, na podstawie których można stwierdzić gdzie znajdują się np. punkty graniczne działek, natomiast działki na geoportalu z grubsza wskazuję położenie danej działki.
  • Odpowiedz
@phila_eagles: to są osobne geoportale?
ja wiedziałem tylko, że jakimiś niebieskimi kreskami nanoszą gminy swoje działki, ale moja niestety tego nie robi :/
ale czy oprócz tego są jeszcze jakieś inne strony albo opcje w geoportalu?

bo rozumiem, że aktualny stan rzeczy w geoportalu jest wystarczający i tego nikt aktualizował tego nie będzie?
  • Odpowiedz
@mar111cin: To są osobne zbiory danych.

Działki są co jakiś czas aktualizowane. Z tego co wiem to przynajmniej raz w roku.

Napisz nazwę gminy, dla której szukasz danych. Rzucę okiem czy coś funkcjonuje.
  • Odpowiedz
@phila_eagles: znalazłem właśnie w sumie dwie mapy :D jedną starostwa, a drugą gminy - na ta gminna już widzę jest dość aktualna i to mnie zadowala :D mojej jeszcze nie ma wyznaczonej, ale to minął niecały rok od podziału to pewnie jeszcze się za to nie zabrali, jednak w stosunku do geoportalu to niebo a ziemia ;)
Dzięki za podsunięcie pomysłu z tymi stronami starostwa itp ; )
  • Odpowiedz