Wpis z mikrobloga

@BratProgramisty: Alantan Plus zmienił swój skład jakiś czas temu i nie jest już to samo i nie zaleca się go już do leczenia świeżych tatuaży. Zawsze stosowałem Bepanthen Plus, ale z miesiąc temu jak zrobiłem sobie tattoo studio zaproponowali mi właśnie Easy tattoo i muszę powiedzieć, że się mile zaskoczyłem.
Jest bardzo wydajny, bo smarusję się już ponad miesiąc conajmniej dwa razy dziennie, a na początku nawet częściej i nadal mam
  • Odpowiedz
@Killuminatii: Easy Tattoo najlepsiejszy jaki jest.
To o czym mówi @gp1600 to Dermalize, lecz nie wszystkie studia go mają, i nie na wszystkie tatuaże się go powinno zakładać (szczególnie w tą pogodę, gdzie jest bardzo ciepło i nawet zwykłą folię nosi się 2/3h MAX
Easy Tattoo jest super, nie brudzi ubrań i jest wydajniejszy niż bepanthen (a cena jest ta sama).
Co do pielęgnacji też bym polecał Easy Tattoo, ewentualnie Reprintic
  • Odpowiedz
@Killuminatii: Do gojenia Bephanten jest spoko, do pielęgnacji cokolwiek. Serio, z tymi masłami/balsamami jest podobnie jak z akcesoriami dla graczy, balsam 15zł, balsam do tatuaży - 50 zł.

Jak już coś "markowego" to siostra ma Easy Tattoo do pielęgnacji, całkiem fajne i rzeczywiście pół łapy można wysmarować kroplą tego specyfiku, ja kiedyś kupiłem Tattoo Butter z LoveInk i też całkiem niezły, ale jak mówię, nie ma sensu przepłacać jak dobry, wa
  • Odpowiedz
@Killuminatii: Co do "plastra", to Easy Tattoo również ma swoje plasterki, ale są lekko gorsze od Dermalize (co prawda mnie Dermalize uczulił, ale na pewno trzymał dużo lepiej niż Easy Tattoo).
Jeśli już jednak zdecydujesz się na Bepanthen, pamiętaj żeby kupić maść a nie krem.
A, no i ważna sprawa - nie mieszaj kremów (Np trzy dni smarujesz Bepanthenem a kolejne trzy Easy Tattoo), tatuaz to rana i te maści wnikają
  • Odpowiedz
@Killuminatii: Są różne szkoły gojenia, u nas polecamy na 100% maść (w internecie też 50/50 czy maść czy krem), ale tak czy siak właśnie najważniejsze jest to żeby nie mieszać.
No i nadal najmocniej polecam jednak Easy Tattoo ;)
  • Odpowiedz
@Killuminatii: Jakimś wielkim specjalistą nie jestem, mogę powiedzieć ci na moim dościadczeniu. Tak jak napisał @dumlix jak zdecydujes się na Easy Tattoo to stosuj go aż do zużycia. Natomiast jak będzie to Bepanthen Plus to po odpadnięciu wszystkich strupków i zagojeniu się tatuażu to zwykły balsam do ciała jak mówił @MaKor będzie spoko. Najważniejsze jest, żeby nie wysuszać skóry, ale też nie przesadzać w drugą stronę i nie nakładać pół butelki
  • Odpowiedz
ODkopuje temat :D jestem 2 dni po pierwszym tatuażu - w studio polecili mi Bephanten Plus i Easy Tattoo (i wspomnieli że jest dostępny przeważnie przez internet)
zamówiłam sobie w aptece już Bephanten Plus i moje pytanie czy po kilku dniach stosowania Bephanten Plus mogę użyć Easy Tattoo ?
bo chce kupić Easy Tattoo ale muszę mieć coś do smarowania na czas gojenia i czekania na ET
  • Odpowiedz
  • 0
@gp1600 dzięki za wyjaśnienie! Właśnie wyleciał nowy tatuaż i tatuator mówi żeby absolutnie nie używać Alantanu ( ͡° ʖ̯ ͡°) a kiedyś przy starych tatuaż ach pamiętam że tylko alantanem smarowalam. Dobrze wiedzieć!
  • Odpowiedz
Moim zdaniem najlepszym sposobem na pielęgnacje tatuażu jest Tattoo Butter Loveink. Według mnie nie ma lepszego sposobu na pielęgnacje tatuażu. Ma naturalny skład i pięknie pachnie.
  • Odpowiedz