Wpis z mikrobloga

Co myślicie o tym, żeby naukę zaczynać od C++ tak jak radzi pan Zelent ? Póki co nastawiałem się raczej na html, css i potem ewentualnie php, C, albo może python, a teraz to już sam nie wiem ¯\_(ツ)_/¯ Zdaję sobie sprawę z tego, że każdy przypadek jest inny i nie ma jakiejś tam złotej reguły typu najłatwiej zaczynać od pythona, no ale fajnie byłoby poznać opinię innych mireczków, którzy mają jakieś pojęcie w tym temacie.

Jakby ktoś mi chciał napisać, żebym przeglądnął tag, to od razu mówię, że przejrzałem już na 2 miesiące wstecz (póki co) i dodałem sobie sporo ciekawych wpisów do ulubionych, ale nie przypominam sobie żeby ktoś odpowiadał na to pytanie.
#naukaprogramowania #programowanie
  • 17
@wczoraj: @Rst00 @Ojjojo: : Problem w tym, że właśnie nie wiem co chcę robić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chciałbym po prostu ogarnąć "podstawy podstaw" i dopiero wtedy podjąć jakąś decyzje, teraz raczej po prostu szukam jakiegoś punktu zaczepienia.

No właśnie zaczełem go oglądać tylko i wyłącznie dlatego, że mówi po polsku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moglibyście mi w takim razie polecić jakiś
@bachuxd no to jak nie wiesz co chcesz robić to ja bym zaczął od Pythona albo JSa. JS ma taki plus że potrzebujesz tylko edytor i przeglądarkę. Nic nie musi się kompilować i nie potrzeba nic konfigurować. Co do kanałów to już zależy jaki język wybierzesz. "Samuraj programowania" niedawno rozpoczął kurs JS od podstaw ale sam gościu też jest średni, dużo gada, kręci się ale coś tam z tego wyniesiesz. Najwięcej się
@kyaroru: tylko widzisz, jak ktoś nigdy nie miał styczności z programowaniem to konfigurowanie środowiska może być ciężką sprawą. Tym bardziej jak rozmawiamy o jakichś C++ gdzie albo linker nie zadziała, albo jakiejś ścieżki w PATH zabraknie i ktoś kto zaczyna będzie się tylko denerwował i zniechęcał już na samym początku. A JS jest w każdej przeglądarce i programy można pisać nawet w konsoli developerskiej dlatego na start myślę że to nie
@Rst00: Jak ktoś nie przebrnie przez godzinę tutoriala, jak skonfigurować środowisko to ja nie wróżę przyszłości;) Idąc Twoją drogą to na JS nasz adept programowania polegnie na tym, jak pierwszy raz zrobi literówkę w nazwie zmiennej i jego program będzie robił coś zupełnie abstrakcyjnego.
@kyaroru: tylko problemem tutoriali wideo jest to, że często są out of date i coś trzeba zrobić w nowszej wersji inaczej niż robił to ktoś na filmiku. Pewnie, tak jest ze wszystkim ale nasz OP nawet nie wie co chce docelowo robić, dlatego zaproponowałem JS (ale też Python jest ok i jego konfiguracja jest prosta). A co do literówki to też bez przesady, każda konsola czy IDE wyrzuci co jest nie
@bachuxd Dostałeś odpowiedź? Bo widzę że tylko krzyczeli co lepsze. Powiem Ci tak: rób co chcesz. Ucz się najnowszych rzeczy. .net core np albo inne języki .net które są trochę podobne i łatwo zrozumieć inny. A HTML i CSS to zupełnie inne rzeczy niż c++, c#, js. No dobra, wpf ma xml.