Wpis z mikrobloga

Mirki z #majsterkowanie
Chcę przyczepić deskę na płasko do ściany. Deska ma grubość 18 mm, ściana około 10 cm i jest (chyba) z cegły (ściana działowa w bloku z ~2000 roku). Rysunek poglądowy w załączniku.
Do deski będzie przyczepiony hak, a na haku będzie wisiał rower ~10 kg + może coś jeszcze (max 16 kg).
Ile i jakie kołki do tego, żeby mi to nie wyszło ze ściany?
Pobierz sosna119 - Mirki z #majsterkowanie
Chcę przyczepić deskę na płasko do ściany. Deska ...
źródło: comment_z9bRK9zXbJgezgx85MNcnEFmm49XYAE8.jpg
  • 17
@sosna119 kiedys wieszalam tablice magnetyczna na sciane, ciezar i grubosc podobna, znajomy radzil kolki ale brat wysmarowal dwie tubki takiego kleju specjalnego do montazu, wisi juz lata i nie wydaje mi sie zeby byla mozliwosc to oderwac, pisze bo sposob prosty i szybki do wykonania
@GoodTastyGirl: wolałbym pozostawić sobie możliwość w miarę szybkiego demontażu instalacji, bo to wynajmowane mieszkanie
@Maglite: chcę deskę, bo potem do deski sobie szybko przykręcę co będę potrzebował np. haczyk do powieszenia kasku. No i polakierowaną deskę łatwiej utrzymać w czystości niż białą ścianę
@emadero: @xstempolx: @nandrolone: kotwy chemiczne brzmią poważnie. Chciałbym to zrobić w miarę bezinwazyjnie, bo to wynajmowane mieszkanie
@xstempolx: poczytałem co to te kotwy chemiczne i już wiem z czym to się je.
Rower to w miarę lekka kolarzówka, więc aż takie poważne zadanie to chyba nie jest. Spojrzałem na czym wiszą szafki w kuchni, które ważą pewnie podobnie i to zwykłe dwa kołki na każdą. Ale dziury już "urosły" i widać, że śruby nie wystają ze ściany poziomo, tylko trochę skośnie, więc ciekawe kiedy wypadną
@kbm_ kołki szybkiego montażu do ściany to nie radzę, chyba że to ściana betonowa.
@sosna119 zapewne ściany masz z jakiegoś pustaka. Idź do marketu i kup kołki uniwersalne, 8 lub 10 x 60.
@betonkomorkowy: nie mam, mam tylko pomysł w głowie. Ale nie jest to nic skomplikowanego. Deska sosnowa 1800x200x18 z OBI, wieszak na rower najtańszy z allegro, wkręty do drewna 5x20 i wolny kącik w kuchni za drzwiami
@melba: może i pustak. Nie jestem w stanie zgadnąć co to jest. Dowiem się jak zacznę wiercić.
@kbm_: @nandrolone: @GoodTastyGirl: @jarqka: @xstempolx: @Maglite: @emadero: @betonkomorkowy: @melba:
wisi
Zeszło się trochę, ale jest. Tak jak mówiłem ściana z czerwonej, dziurawej cegły. 4 kołki 10x60 podobne do podanych przez @melba. Deska polakierowana dwukrotnie Vindaronem. Hak z allegro za ~9 zł przykręcony do deski na 4 wkręty Spax 5x20 (tu trochę skopałem - mogłem wziąć coś ze stożkiem i płaskim łbem)
Myślę
Pobierz sosna119 - @kbm_: @nandrolone: @GoodTastyGirl: @jarqka: @xstempolx: @Maglite: @emader...
źródło: comment_zABjyAmdsnZGXPJkzRNGywzVrcYWvXsH.jpg