Wpis z mikrobloga

#rower Cześć rowerowe Mirki, potrzebuję pomocy. Kupiłem przez internet od handlarza rower, rometa ramblera i mam problem z napędem. Zębatka korby przy pedałowaniu łapie mi łańcuch i ciągnie ze sobą do góry, blokując napęd. Dzieje się to nie tylko na skrajnych przełożeniach 2-9 i 3-9, ale w zasadzie już od 2-6 aż do 2-9. Cały napęd jest nowy, rower sprawdzany był w autoryzowanym serwisie. Kaseta to Shimano HG200, łańcuch 9-rzędowy KMC, mechanizm korbowy Suntour XCM. Siedzę już trochę w rowerach, ale nie widziałem czegoś takiego. Da się coś z tym zrobić? Wygląda na to, że geometria napędu jest taka, że na niższych zębatkach kasety łańcuch jest pod takim kątem na koronkach korby, że ta wciąga go ząbkami. Łańcuch wydawał mi się dziwnie giętki, kupiłem nowy KMC i jest tak samo. Poradzicie coś?
  • 5
@Ustaritz: o kurka to faktycznie lipa. Rozumiem, że przednią przerzutkę masz ustawioną prawidłowo nic nie ociera przy pedałowaniu (u mnie zaciągało łańcuch właśnie przez przednią przerzutkę - ale w trakcie zmiany biegów)?

To może blat korby jest skrzywiony, ewentualnie najgorsza możliwość, rama jest felerna, mufa suportu wspawana pod wadliwym kątem.
@FX_Zus: Przerzutka jest prawidłowo ustawiona, korba nówka, może faktycznie jest problem z ramą. Znasz może sposób, jak sprawdzić zbieżność kasety i korby? Czy tylko na oko?