Wpis z mikrobloga

Moje wrażenia odnośnie Samsung Gear S3 frontier:

Jestem posiadaczem frontiera od 2ch miesięcy. Zegarek wygląda bardzo fajnie, chociaż mógłby być odrobinę mniejszy i cieńszy. 
Bardzo szybko się rysuje. Bezel lata i klekocze od wyjęcia z pudełka. Bateria w trybie włączonego ekranu trzyma 1,5 dnia (trzeba ładować codziennie).
Jeśli chodzi o aplikacje, to jest ich bardzo mało. Brak sensownej aplikacji do nawigacji (here jest słabe), brak aplikacji do płacenia przez NFC. Brak asystenta głosowego po polsku, google assistant nie działa na Tizenie. Brak sensownego translatora. 
Zegarek przydaje się głównie do wskazywania powiadomień (i tak są problemy) oraz naturalnie godziny
Aplikacje zegarka słabo komunikują się z telefonem.
Słabo rozpoznają treningi (kolarstwa wcale). Jadąc na rowerze, można odpalić kolarstwo w S-Health na telefonie i mieć powiadomienia treningu (czas, tempo, dystans) w słuchawkach telefonu, ale nie zmierzy nam pulsu z zegarka podczas jazdy. Lub też można odpalić kolarstwo na zegarku, alerty treningu będą się odtwarzać na zegarku (chyba że sparujemy słuchawki bt z zegarkiem i będziemy słuchać muzyki z zegarka (2GB pamięci) więc spotify odpada). Czyli albo to albo to, nie ma że dasz pauzę treningu w zegarku, gdy rozpocząłeś go w telefonie, nie ma też żadnego podglądu. Dodatkowo jak odpalisz sobie mapy w telefonie, mając odpalony trening w zegarku to automatycznie przestaje mierzyć dystans  bo GPS z telefonu został użyty (myślałem że zegarek używa swój GPS). WiFi w zegarku służy chyba tylko do debugowania urządzenia.
Powiadomień dodanych w zegarku nie da się przeglądać w telefonie, chyba że dodamy sobie wpis w kalendarzu. 
Można tak wymieniać i wymieniać. 

Ostatnia sprawa - aplikacje.  Chcecie fajną tarczę zegarka? Trzeba za nią zapłacić 1-2€. Cena nie jest wysoka, no ale aby zapłacić trzeba powiązać kartę kredytową lub konto paypal z kontem samsung. Nie można sobie doładować limitu zdrapką jak w google play, czy zapłacić zwykłą kartą jak za pizzę  Ja np. kredytówki nie mam, a konta PP zakładać nie zamierzam, więc aplikacje płatne stają się dla mnie nieosiągalne. 
Wszystkie narzędzia do ładowania tarcz spoza sklepu samsunga, posiadają tarcze o bardzo niskiej jakości i znikomej funkcjonalności (brak skrótów do aplikacji po dotknięciu itp). 

Tak więc jak dla mnie - geeka  ocena na 5 gwiazdek wynosi 2.
Bo pokazuje godzinę, powiadomienia, mierzy automatycznie puls i mogę przełączać mp3.
Tylko czy zwykła opaska nie zapewnia tych samych funkcji za 10x mniejszą cenę? 
#samsung #gear #smartwatch #zegarki #gadzety #tizen #android #wearable
I-____-I - Moje wrażenia odnośnie Samsung Gear S3 frontier:

Jestem posiadaczem fro...

źródło: comment_pEMpCvTbNO032e2UbaemNoaqCpKyG1X6.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • 0
@I-____-I i dlatego kupiłem Peeble Time Steel i czekam na jakiś porządny prostokątny zegarek z Android Wear. Szkoda, że Sony nie robi SW4. :(
  • Odpowiedz
@I-____-I: mogę się założyć ze podasz dane debetowej i zadziała. Przecież większość sklepów z apkami itd. ma podane "credit card" mimo że nikt tam kredytówek w Polsce nie podpina ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
ale dlaczego nie da rady


@cube: bo pewnie samsung tak chciał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Karta debetowa nie posiada wymaganego kodu CVC2 do rejestracji. Taki kod posiadają jedynie kredytówki.
@S2VBVT: mam wszystko odblokowane, robię normalnie zakupy w sieci.
  • Odpowiedz
Karta debetowa nie posiada wymaganego kodu CVC2 do rejestracji. Taki kod posiadają jedynie kredytówki.


@I-____-I: Po prostu masz jakąś starą kartę. Każda posiada ten kod, ale nie jest umieszczany na karcie, jeśli nie chcesz nią płacić w internecie. Nie ma tu znaczenia czy kredytowa, czy debetowa.
  • Odpowiedz
@Kion: a jaką masz kartę, maestro?

CVV2 – card verification value (Visa)
CVC2 – card validation code (MasterCard)
CID – card identification number (Discover)
CID lub unique card code (American Express)

Trzeba mieć kredytówkę mastercard.
  • Odpowiedz
  • 0
@I-____-I Słyszałeś w ogóle o kartach płatniczych, którymi można płacić w Internecie? One zawierają ten kod. Teraz to już jest standard jako karty do rachunku.
  • Odpowiedz