Wpis z mikrobloga

#szwajcaria #gory

Dlaczego Zermatt jest tak antyludzki pod względem biwakowania? No dobra, o to mniejsza. Ale pytanie: jak się rozbiję gdzieś w górach z namiotem, na jakimś zadupiu, na lodowcu, czy coś, to i tak to będą ostro egzekwować i mnie dojadą, czy egzekucja tego wygląda tak sobie i dzieje się tylko pod schroniskami np.?
  • 22
  • Odpowiedz
Dlaczego Zermatt jest tak antyludzki pod względem biwakowania?


@stekelenburg5: Bo to bardzo popularne turystycznie i jednocześnie bardzo drogie miejsce. Jak by pozwalali na samowolkę to zaraz byś miał januszy z lasem namiotów zostawiających po sobie syf, a do tego miejsca oferujące normalny nocleg by nie zarobiły.

jak się rozbiję gdzieś w górach z namiotem, na jakimś zadupiu, na lodowcu, czy coś, to i tak to będą ostro egzekwować i mnie dojadą,
  • Odpowiedz
@stekelenburg5: W Szwajcarii poza Gryzonią i Uri możesz rozbijać się w górach na jedną noc, pod warunkiem że sprzątasz po sobie i nie rozbijasz się w lesie.
Zermatt sobie daruj z biwakowaniem.
  • Odpowiedz
@4833478: można nocować oficjalnie, są inne zasady dla nocowania (1 noc, można) i biwakowania (kilka dni w jednym miejscu, nie można). Wyjątkiem jest park narodowy w Gryzonii i cały kanton Uri bo tak sobie zarządził. Tylko radzą zebrać się przed świtem, ale nie wiem czy to obowiązująca zasada czy rada żeby innym ludziom nie przeszkadzać. No i jak wyżej pisałem, nie można w lesie, ale las i tak tylko do ~2000
  • Odpowiedz
@manedhel: czyli poza Gryzonią, Uri i Zermatt (w każdym razie w jakichś oficjalnych przepisach rejonu Zermatt wyczytałem, że nie można). Nie chcę oczywiście biwakować w samym Zermatt ani w okolicy, raczej mnie interesuje miejsce wyżej w górach, z którego można by skoczyć na Matterhorn.
  • Odpowiedz
@stekelenburg5: w Zermatt w okolicach Matterhornu w ładny weekend będziesz miał od bardzo ran
tłumy ludzi próbujących zdobyć Mattterhorn. O to mi chodziło żeby sobie Zermatt darować, za bardzo turystyczne miesjce to jest. Szczególnie teraz. Powiedziałbym że Trift może być spokojny rano i jest tam teren żeby się rozbić, ładnie widać stamtąd Matterhorn i nikt nie będzie tamtędy szedł raczej. Trift jest po drodze na Zinalrothorn.
  • Odpowiedz
@manedhel: akurat nie muszę tam być w weekend, ale na Matterhorn wyleźć by się przydało, więc półśrodki typu biwak w Trift raczej nie są opcją. No ale git, jeżeli nocleg od wieczora do ranka jest dozwolony nieoficjalnie, to jest to jakiś punkt zaczepienia.
  • Odpowiedz
@ania-nowak1231: kiedyś szukałem info bo planowałem namiot i nie było łatwo znaleźć, znalezlem chyba na Englishforum linki. Teraz nie znajdę bo jestem w podróży.
Popatrze potem jeszcze w tygodniu.
  • Odpowiedz
Dlaczego Zermatt jest tak antyludzki pod względem biwakowania?


@stekelenburg5: bo razi to ich poczucie estetyki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No dobra, o to mniejsza. Ale pytanie: jak się rozbiję gdzieś w górach z namiotem, na jakimś zadupiu, na lodowcu, czy coś, to i tak to będą ostro egzekwować i mnie dojadą, czy egzekucja tego wygląda tak sobie i dzieje się tylko pod schroniskami np.?


@stekelenburg5: kula
  • Odpowiedz
bo razi to ich poczucie estetyki ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@spluczka: nie dziwie się, ale mogliby po prostu latać dronami i strzelać do tych co śmiecą, a nie kulturalnych Polaczków, co nie mają hajsu, żeby zanocować inaczej :(
  • Odpowiedz
nie dziwie się, ale mogliby po prostu latać dronami i strzelać do tych co śmiecą, a nie kulturalnych Polaczków, co nie mają hajsu, żeby zanocować inaczej :(


@stekelenburg5: tak będzie w akapie. niestety, praktyki monopolistyczne państwa nie przewidują innowacji w tym zakresie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz