Wpis z mikrobloga

@qwertty321:

24 Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką 25 i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i oddech, i wszystko.


Możesz im to wkleić, ale wątpię, żeby Biblia była dla takich jakimkolwiek argumentem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@qwertty321: tak naprawdę różne mogą być powody, żeby wypowiedzieć takie zdanie. Niektórzy wierzą, że Kościół to mafia, która zdziera pieniądze, a inni, że ksiądz to nie jest autorytet przez jakieś dziwne akcje, które toczą się i są pokazywane w mediach. Także różne mogą być powody takiego punktu widzenia. Z moich obserwacji wynika i mogę powiedzieć, że Kościół potępia pewne zachowania, które są jakąś częścią życia tych ludzi, którzy wypowiadają takie zdanie,
@iPod @enslavedeagle: kościół jako budynek to miejsce spotkań, sam w sobie jest narzędziem, żeby gromadzić ludzi wierzących na wspólnej modlitwie.

Troszczmy się o siebie wzajemnie, by się zachęcać do miłości i do dobrych uczynków. 25 Nie opuszczajmy naszych wspólnych zebrań, jak się to stało zwyczajem niektórych, ale zachęcajmy się nawzajem, i to tym bardziej, im wyraźniej widzicie, że zbliża się dzień
@ProjektZ nie mówię że nie możesz tak uważać,ale moim zdaniem jeśli autor mema jest katolikiem to powinien się chyba pomodlić za tych ludzi a nie tworzyć obrazki z błędami ortograficznymi,które ośmieszają katolików.
@qwertty321: oczywiście się zgadzam, sam nie wiem czy ten błąd miał na celu urazić kogoś kto wypowiada takie zdanie, mówiąc, że jest noo.. głupi po prostu. Nie ważne, obrazek porusza dobrą tematykę wg. mnie, bo spotykam się z takim zdaniem dosyć często, ale forma do kitu.
sam w sobie jest narzędziem, żeby gromadzić ludzi wierzących na wspólnej modlitwie.


@ProjektZ: ale zgodzisz się chyba, że umniejszanie czyjejś wierzę tylko z tego powodu, że nie chodzi do kościoła, to rak.

Szczególnie, że w początkach chrześcijaństwa "kosciół" to było zbiorowisko ludzi w czyimś domu. Nie było obrządków, kapłanów, hierarchii, wymagań, sakramentów i innych cyrków, nie dziwię się, że dzisiaj nikt nie chce w tym uczestniczyć.
@enslavedeagle: kerygmat jest najważniejszy, co poza tym należy do duchowości człowieka, każdy wybiera jakieś wyznanie swojej wiary i nie warto potępiać kogoś, że organizuje się w hierarchie, dopóki zachowuje kerygmat. Tak uważam. A sakramenty to nie jest cyrk, nie dobrze z kolei teraz powiedzieć, że wszyscy chrześcijanie to pajace, bo praktycznie każde wyznania i denominacje mieniące się chrześcijańskimi sakramenty, mniej lub bardziej okrojone, zachowuje.
@blehbleh: O to mam podobnie, bo uważam że jeśli istnieje jakas siła wyższa (jak na razie nie ma żadnych dowodow na nic, żadnego boga ani nic podobnego), to właśnie tak zadziałała i nakręciła nie tylko Ziemię, ale po prostu Wszechswiat, a my jesteśmy już skutkiem wielu innych rzeczy, może nawet innyh cywilizacji, a nie prostolinijnie tego "boga". W ogóle tu się wkrada ciekawa hipoteza Wszechswiata jako symulacji, gdzie jego twórcy tak