Wpis z mikrobloga

Zauważyłem, że najlepiej mi się gra taliami które mają dobrze dobraną krzywą many i gra się w tempo.
Niekoniecznie karty premium.
Np. dziś paladynem 12-1 zrobione bez żadnej konsekracji, steed-ów, tyrionów i tylko jedna broń ( ta za 7 many ).
Mag jest o tyle dobry, że da radę w miarę przyjemnie grać w tempo i ewentualne braki nadrabiać zaklęciami które ułatwiają kontrolę stołu ( no i freezy mogą uratować grę )

Do rouga trzeba mieć skilla i nie zawsze mi to wychodzi ( często trzeba mieć sporo early, zaspamowac stół na początku i potem removalami cięższe jednostki usuwać i plebami gdy się da iść face ).

Jakie macie odczucia?

No i ss z dzisiaj ()

#hearthstone
Pobierz Lewo - Zauważyłem, że najlepiej mi się gra taliami które mają dobrze dobraną krzywą m...
źródło: comment_9lBWErVuAKcDiTsAkFvdctRfOYWYUvDs.jpg
  • 5
@Lewo: no taki midrange, tempo Paladyn zasypujący oponenta minionami jest jak najbardziej skutecznym archetypem zwłaszcza jak przeciwnik nie ma jak zdusić szerokiego boardu obszarówką.

Roguem próbuję grać dokładnie tak jak to opisałeś. Wejść szybko na board i nie pozwolić się z niego zrzucić dzięki tanim removalom.
@Lewo: ja bardzo nie umiem grać magiem na arenie :D serio deck z flamestrikeami, metorami, firelands portal... 3-3... czasem 4-3... jak jest wyżej to się cieszę ;D nie wiem jak to się dzieje ;p
A paladyn zawsze wydawał mi się najłatwiejszy na arenie, bo ma prostą strategie i co najważniejsze dużą ilość zwyczajnie mocnych kart samych w sobie :)
@Lewo: rouge'owi często brakuje życia, bo przeciwnicy grają na niego agresywniej, bo ani nie ma leczenia, ani masywnych obszarówek.

@mikaliq: mag jest najłatwiejszą klasą do grania. Nie dość, że ma OP karty, najlepsze hero power to jeszcze pasuje do niego wiele archetypów.

Moim zdaniem równie ważne jak dobór kart jest określenie stylu talii. Do maga można stworzyć zarówno kontrolną talię jak i tempo maga. Ten pierwszy ma dużo AoE, efektów
@pauleta19: ja wiem że jest bardzo silny i wiem że najbardziej obrywam od magów. Nie zmienia to faktu że nie umiem tym grać... no po prostu nie ;D nawet na rankingach miałam okres że bardzo go nie lubiłam... ale polubiłam nawet.. chyba wraz z scraftowaniem Alex :)