Wpis z mikrobloga

@johny-kalesonny: OFE było ponieważ mamy ograniczenia konstytucyjne przez co nawet przy wzroście długu o 10 pkt % PKB mogliśmy mieć problemy gdy zachód mógł w miarę bezpiecznie polecieć i o 30 pkt % bez problemu.

A sztuczki księgowe Rostowskiego nie były niczym nowym. Polegały głównie na nie uwzględnianiu w długu wpłat do OFE co robił każdy rząd od jego wprowadzenia i co robi PiS teraz. Były jeszcze kwestie z funduszami
  • Odpowiedz
@muciek112:
"Ukradł kase z OFE" kolejna bzdura powtarzana przez ignroantów którzy kompletnie nie rozumieją tego co się wydarzyło. Nie zgadzam się z tą decyzją rządu PO ale nazywanie tego kradzieżą świadczy jedynie o tym, że nie masz zielonego pojęcia o co w tym wszystkim chodzi.

Swoją drogą fajny sposób dyskusji. Obaliłem jeden Twój gównoargument to wyskakujesz z kolejnym...
  • Odpowiedz
chyba jesteś niepoważny


@ambiwalentny_dzieciak: niby dlaczego? Chyba OP nie rzuca sobie z dupy tak poważnych oskarżeń i ma na to jakieś dowody, nie? Chociaż biorąc pod uwagę, że nic mi jeszcze nie odpisał, to raczej nie spodziewam się żadnych źródeł.
  • Odpowiedz
Ale odstawiacie pajacerke, mieszkacie za granicą, czy ktoś wam serio płaci?
@pk347:
Zdaje mi się, że już Ci pisałem coś o tym wykresie. Wykres jest częścią większego raportu GUS, w którym owszem PKB wzrastało, ale w zamian za to dynamika realnego wzrostu zarobków spadła (żeby tylko tyle, ogólnie wypadliśmy #!$%@?). W tamtym okresie owszem, gospodarka rozwijała się, ale zawdzięczała to eksportowi - dużo i tanio -, ze względu na mały
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: Osobiście nigdy nie popierałem działania rządu w sprawie OFE ale to z powodu utrudnienia prywatyzacji systemu w przyszłości z tego powodu. Co do kradzieży to polecam wyrok TK i SN w tym zakresie. Prawnie dobrze te kwestie tam wytłumaczono.

A tak patrząc praktycznie od strony obywatela to jaką różnice nam robi czy możemy wybrać OFE czy nie? Do tych pieniędzy nie mieliśmy nigdy dostępu. Po przeniesieniu są też wciąż
  • Odpowiedz
kradzież OFE!!!


I od razu wiesz z jakim nieukiem masz do czynienia, przynajmniej się szybko weryfikują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz