Wpis z mikrobloga

#magdazuk
Wiem, że ten temat był przerabiany tysiące razy, ale "męczy" mnie to nagranie ostatniej rozmowy Magdy z chłopakiem - oficjalne źródła, które zajmują się tą sprawą, w ogóle ani mru mru o tym nagraniu...A przecież ono aż krzyczy o pomstę do nieba. Na wczesnym etapie oświadczono coś w tym sensie, że "na chwilę obecną" nie ma żadnych podstaw itp. Miały jechać 2 osoby, były 2 bilety, starano się o nowy paszport. Czyli wszystko prima! Czy jest to możliwe, że świadomym działaniem był brak wypowiedzi w sprawie filmiku? Czy filmik w połączeniu z innymi faktami może stanowić poszlakę, jeżeli nawet nie dowód bezpośredni?
  • 46
  • 1
@Brunhilda2

Dostałem maila z informacją z prokuratury w Jeleniej Górze że moje materiały zostały załączone celem stosownego wykorzystania w śledztwie.

[Link]( https://www.wykop.pl/wpis/24841993/magdazuk-dostalem-maila-z-informacja-z-prokuratury/)

Prokuratura: został powołany biegły sądowy, który ma przetłumaczyć rozmowę słyszaną w tle nagrania z Magdaleną Żuk 

[link]( http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/sprawa-magdaleny-zuk-sledztwo-prokuratury,740273.html)

Nie informują o niczym, dlaczego by mieli tylko o filmiku mówić.....
@stopmanipulacji1111: Miałam takie samo odczucie - zaskoczenie, że w tak wczesnej fazie go wykluczyli, a uzasadnienie nie było wcale przekonujące. Były 2 bilety, miały jechać dwie osoby, starano się o nowy paszport. Przecież to o niczym nie świadczy? Są te przepisy kpk o umorzeniu, określają warunki, ale zawsze jest są jakość "inne...". Teraz pewnie będzie znów 3 miesiące ciszy...A jak zareaguje społeczeństwo?
Bo ten wątek już był nagminnie omijany przez media,kiedy jeszcze o tej sprawie było głośno, prokuratura, detektywi, oficjalnie nigdy nie odnieśli się do tej kwestii pomimo nowych, dosadnych faktów rzucających całkowicie inne światło na okoliczności śmierci. To tylko dzięki internautom te dźwięki z tła zostały wyizolowane, nikt z organów się tym nie zajął. Myślę, że to jest wyższa sprawa, zbadanie tych dźwięków przez speców i rozpoznanie tych głosów rozwiązałoby sprawę praktycznie na
@Katara: Być może sprawa by była rozwiązana dużo szybciej, choć nie powinno to mieć znaczenia. Jednak samo nagranie to wciąż chyba zbyt mało by wyciągnąć konsekwencje, choć może pomóc naprowadzić śledczych na pewne wątki. To co wkleiłaś to jednak jakiś komentarz kogoś anonimowego z internetu, nie oznacza to, ze to jest prawidłowy zapis tła rozmowy. Nawet nie wiadomo w jakim to języku i kto, z jakim doświadczeniem, na jakim sprzęcie to
@Brunhilda2: @stopmanipulacji1111: @Katara: korci mnie żeby zlecić odszumienie na własną rękę i opublikować; to co mnie (narazie) powstrzymuje, to z jednej strony - 'dobro śledztwa' (nie mamy pojęcia czy rzeczywiście sprawa jest martwa czy jednak robią jakieś postępy) no i dobro rodziny... jakby się okazało że na nagraniu rzeczywiście są odgłosy Magdy i jakiś typów podczas orgii, no to trochę lipa, tak zaraz po śmierci, na cały kraj puszczać
@dioxyna Cała rzecz w tym, że ta sprawa nigdy nie zostanie rozwiązana, bo zamieszanych w nią jest zbyt wiele osób ze świecznika (tutaj w grę wchodzi cały ukł. wrocławski, mafia, nocne kluby dla elit, kastowe rodziny i znajomi podejrzanych, obecność detektywa R itd); To już któraś z kolei zbrodnia o podobnym charakterze , która jest tuszowana,wyciszana, a podejrzani wybielani mimo mocnych dowodów (patrz np.zaginięcie Karoliny K, Iwony W.). To, co wstawiłam to