Wpis z mikrobloga

Patrzcie Mirki jakie cudo za 4 k CBL zaproponowali mojemu znajomemu w pewnym popularnym krakowskim sklepie komputerowym...
Znajomy jest fotografem, będzie dłubał głównie w photoshopie + pewnie montowanie filmów (muszę jeszcze potwierdzić dokładnie jaki soft).

Co byście polecili? Mi w pierwszej kolejności przychodzi do głowy Ryzen 1600 i 16 GB RAM, nie wiem tylko jaka grafika, GT 1030 starczy?

Limit 4 k CBL max, bez klawiatury, myszy i monitora ale z systemem i jednym SSD (HDD będzie przeniesione ze starego kompa).

#pcmasterrace
Pobierz k433 - Patrzcie Mirki jakie cudo za 4 k CBL zaproponowali mojemu znajomemu w pewnym p...
źródło: comment_KDbRWg5MN5S2wXGQQ0NWtZAHrxjbGbIu.jpg
  • 9
@k433: O #!$%@? 7700K i płyta B250 xDDD #januszebiznesu

1600 i 16GB fajna opcja, aczkolwiek rdzenie do PSa aż tak bardzo potrzebne nie są (bardziej do renderowania filmów). Z płytą B350 wszystko będzie ładnie śmigać... Tylko jest jedno ale.

Za 4k jeśli planowany jest GT1030, to można naprawdę zaszaleć i wziąć Ryzena r7 1700. Ba, powinno starczyć na lepszą grafikę, bo seria GT jest delikatnie mówiąc słaba i nie warta swoich
@Amasugiru: fajny zestaw, dzięki!
jeszcze budę muszę kupić więc może być ciężko z tym 1700 :/
muszę jeszcze sprawdzić różnice pomiędzy windowsem home a pro, bo wydaje mi się, że ten pierwszy wystarczy...
@k433: Moim zdaniem najważniejszy jest OS. Bo 500-600zł to niemalże u źródła, a pewnie są tańsze opcje np. na allegro. Myślę, że coś się znajdzie nawet i za <200zł.