Wpis z mikrobloga

@Zashi: Ba, ja na początku dopłacałem do pracy, ale skoro można zarobić hajsy, to czemu nie? :D
Dla mnie jeśli chodzi o zarobki to sky is the limit. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@D3lt4: Przy kontraktach z zagranicznymi kontrahentami nie płacisz VATu, to oni go rozliczają po swojej stronie. Co nie zmienia faktu, że możesz się zarejestrować jako płatnik VAT i dostawać zwroty za zakupy na firmę ;) (Tylko zdaje się musisz też jednak jakiś VAT w Polsce odprowadzać, żeby te zwroty uznali.)
@fizyk20: No raczej jaki zwrot VAT chcesz mieć jak go w Polsce nie płacisz? I nie za bardzo rozumiem dlaczego w takiej sytuacji miałby nie rozliczać VAT po swojej stronie, oni rozliczają swoje a on swoje, ewentualnie oni rozliczają bez VAT całkowicie i zostaje po Twojej stronie całość.
@Vetinari: Jak kupujesz rzeczy na firmę, płacisz cenę z VAT. Ten VAT możesz sobie potem zwrócić, jak jesteś płatnikiem VAT (w teorii, w praktyce są chyba obostrzenia).

A co do nierozliczania VATu po swojej stronie - to jest efekt prawa o podwójnym opodatkowaniu. Jak pracujesz w Polsce, a kontrakt jest dla firmy za granicą, to takie usługi są zwolnione z VAT. Wiem, bo sam tak pracuję, sprawdzałem to z księgowym, a