Wpis z mikrobloga

generalnie wszystko szybciej chodzi na makach (nie liczac gier)


@nofink Jakieś potwierdzenie tego, czy "wiadomo, że", "słyszałem, że"?
Nie widzę powodu dla którego Adobe miałoby faworyzować Mac OS, a gadanie na temat super optymalizacji to można mówić ale co najwyżej o Applowskich programach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@czikapu: Korzystam z obu systemow i opieram sie na wlasnych doswiadczeniach. Sproboj montowac film na slabej maszynie z windowsem i porownaj to do slabego macbooka. Roznica w dzialaniu jest gigantyczna. Dlatego wole to samo robic na macOS bo jest przyjemniej.
  • Odpowiedz
@jam_nick: MacBook czy iMac od peceta różni się tym, że jest ładny, tworzony z myślą dla osób, które uważają, że Windows jest zbyt skomplikowany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wydajność Maka jest gorsza lub porównywalna do podobnych pecetów na Windowsie.
Warto brać Maka dla Applowskich programów typu właśnie Final Cut, wszystko inne będzie działać porównywalnie do Windy, albo gorzej.
IMO lepiej kupić laptopa na Windowsie z dyskiem
  • Odpowiedz
@nofink: nie wiem co oznacza budżetowy, ale jakiegokolwiek cenowego odpowiednika maca by nie kupił to zawsze będzie wydajniejszy niż mac.
@jam_nick: za 10k złożysz solidną stację roboczą z 8 rdzeniami i solidną grafiką, chociaż teraz to nie jest dobry moment na kupno sprzętu komputerowego
  • Odpowiedz
@nofink: Dlaczego jest przyjemniej? Ile uzywaice systemy do pracy z grafiką? Odpalam Photoshopa klikając na ikonę na pulpicie i tyle z systemu WIndows mnie interesuje, jeszcze Eksplorator czy jakieś jego zastępstwo do przeglądania i operacji na plikach. Siedzę w grafice od 15 lat, pracowałem kilka lat na Macu (w agencji, czasy g4 i g5) z softem Adobe, używałem cube i g5 blaszaka później, wywalało się to na potęgę, pracuje od zawsze
  • Odpowiedz
@jam_nick: nie ma znaczenia, nie ma najmniejszego znaczenia. #!$%@? się tak samo i na osławionym Maku i na tak popularnym Windowsie. Kupując PC`ta będziesz miec kilkadziesiąt procent więcej mocy, chcesz coś zmienisz to zmieniasz, chcesz dołożyć ramu bo 16 GB to dokładasz, mało dyskuf to wkładasz 2 TB i już jest na kilka montaży. Chcesz kartę Quadro do montazu wideo to ją kupujesz. Na osławionym MAKU tego nie zrobisz, na osławionym
  • Odpowiedz
@xyz23: @jam_nick: Co do wyświetlacza zależy też od Twojego doświadczenia, ja potrafię wyobrazić sobie większość kolorów CMYK po składowych farby. Jednak nie ufałbym swojej głowie jeśli chodzi o wideo i montaż bez dobrego ekranu - na to też zwróć uwagę, to też są koszta.
  • Odpowiedz