Wpis z mikrobloga

Mirki, karta graficzna zaczęła mi siadać przeważnie po ok. godzinie grania (czarny ekran, dźwięk się ścina i jest takie zzzrrzrrrzrrr), włączyłem zintegrowaną kartę graficzną z płyty głównej i wszystko przez 2h śmigało dobrze. Pytania są 2 - czy jest to problem z podstawową kartą graficzną (r9 390), czy zasilacz (be quiet system power 8 500w) nie daje rady normalnej karcie, a przy zintegrowanej zużywa mniej energii i dlatego nic się nie dzieje? Komputer był czyszczony, karta nie jest powyginana a problem pojawił się z dnia na dzień. Będę bardzo wdzięczny za udzielenie mi odpowiedzi.
#informatyka #komputery
  • 7
@Pndpkf Może całość zaczęła się przegrzewać? Nie zmieniłeś ustawienia komputera? Może teraz jest cieplej i ciężej jest schłodzić wnętrze? Może padł wiatrak w obudowie albo jakikolwiek inny (na karcie/procku?
@symetryczny: Kwestię przegrzewania raczej odrzucam - wszystkie 3 wiatraki są sprawne, przez rok był pod biurkiem, teraz dałem go na parapet, gdzie jest więcej powietrza i może lepiej się wentylować - przetrwał zeszłoroczne letnie upały, więc wątpię, aby było to związane właśnie z tym.
@Pndpkf on zaczął odstawiać numery po czyszczeniu czy jeszcze przed? Może coś ruszyłeś w trakcie, jakiś radiator? Ja stawiam na to, że coś się zmieniło i ta zmiana ogranicza chłodzenie - albo z zewnątrz albo od środka. Jeżeli nie, to może padła pamięć w karcie.
@symetryczny: Problemy zaczęły się po roku korzystania, więc było to pierwsze czyszczenie od 365 dni. Czyszczony był tylko sprężonym powietrzem, które jest chyba najmniej inwazyjnym środkiem czyszczenia (biorąc pod uwagę patyczki, waciki czy inne). A, no i z tego co pamiętam to nawet po zdjęciu obudowy, nawet gdy komputer nie był zbyt gorący to wciąż się freezował i jedyną opcją był reset komputera przez przycisk.
@Pndpkf: Możliwe jak napisał @symetryczny że się przegrzewa. Jeśli wentylatory się kręcą to chyba musiałbyś ją rozebrać.
Możesz się odezwać na PW to Cię pokieruję, tylko musiałbyś się zaopatrzyć w pastę termoprzewodzącą