Wpis z mikrobloga

Mirki, ktoś ma sprawdzoną folię przeciwsłoneczną (zewnętrzną) na okna ? Rolety wewnętrzne nie dają rady (z powłoką silverultra bla bla 100% ciemności) czuć jak grzeją w mordę :F. Muszę coś na zewnątrz nakleić (rolety zewnętrzne nie wchodzą w grę), w "barwie" neutralnej.
#budujzwykopem #dom
  • 29
  • Odpowiedz
@uysy: jak na szybko, to leć do jakiejś "hurtowni kwiaciarskiej" po folię w rolce do pakowania bukietów ;)
Pięknie odbija podczerwień po stronie srebrnej, i ma jakieś 50% przewodzenia światła widzialnego, i kosztuje nic.
  • Odpowiedz
No i jak taką z kwiaciarni nakleić na okno ?


@uysy: na wodę z płynem do okien/naczyń - psikasz szybę, folię przykładasz i szmatką wyciskasz powietrze od środka na zewnątrz. Bez żadnego kleju. Jak się wyciśnie wszystko ładnie - to jest przylepione, tak jakby "elektrostatycznie"? w kazdym razie nie problem zdjąć, a trzyma się ok. Przynajmniej z 2 tygodnie wisiało, a mówie - rolka kosztuje grosza, tyle że na 90cm to
  • Odpowiedz
@uysy nie mam pojęcia - nie kupiłem :) Ale to jest chyba bezbarwne. Tylko zatrzymuje ciepło. Poczytaj.

U siebie mam ciemne rolety. Nie napisałem "rolety"
  • Odpowiedz
@szokolada: Aaa :) rolety to też mam, 100% zaciemnienia...no ale mimo powłoki silver blabla to się #!$%@? grzeje i oddaje ciepło do środka :F.
  • Odpowiedz
@szokolada: Ten mirek to chyba ja :D
@uysy: A mam dokładnie tą folię z amplusa, światło przepuszcza ale trochę je wycina czyli jest ciut ciemniej chociaż to na plus bo po monitorach nie daje i nie trzeba mieć zasłoniętych rolet.

Rolety tak jak piszesz #!$%@? dają, bo środek i tak się nagrzewa. Polecam tą folię ja jak i kolega wyżej mam silver 20 czyli najmocniejszą i jestem zachwycony. Gorąco polecam,
  • Odpowiedz