Wpis z mikrobloga

@iEarth:

feminism: the belief that men and women should have equal rights and opportunities.


Są radykalne feministki, które wyróżnia głównie misandria, ale nie wrzucaj całej grupy do tego worka, mizoginia nie jest męską formą feminizmu.
  • Odpowiedz
@kamien23: Nie, bycie grubasem to świadomy wybór. Np ja zawsze byłem chudziutki ale 2 lata temu postanowiłem mieć #!$%@? i obżerać się ile wlezie, żeby zaprotestować przeciwko ciągłej presji społeczeństwa na różne rzeczy i niekończącym się wymaganiom. Bądź taki, śmaki i owaki. Wyglądaj tak i tak. Zajmuj się tym i tamtym. Nie waż się robić tego co uważamy za niesłuszne. No więc zostałem grubasem i mam teraz #!$%@? na cały świat.
M.....o - @kamien23: Nie, bycie grubasem to świadomy wybór. Np ja zawsze byłem chudzi...

źródło: comment_5x30QJ8xu4XklWq1uYosNbEB5TXRRAmU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@kamien23 A to nie jest po prostu kalekie tłumaczenie słowa gender? Bo sex to po prostu płeć biologiczna, gender w języku angielskim ma wymiar bardziej abstrakcyjny i chodzi raczej o całą otoczkę zachowań, które społeczność zbudowała wokół płci - to JEST abstrskcyjny konstrukt. Język polski nie rozróżnia tych dwóch słów i stąd takie nieporozumienia.
  • Odpowiedz