Wpis z mikrobloga

Mireczki chciałbym się was poradzić w kwestii związanej z nadchodzącym segwitem. Obecnie wszystkie swoje środki mam ulokowane w alt-coinie, który troszku spadł i raczej jeśli nie będzie jakiejś niespodziewanej pompy lub innego cudu to przez najbliższy miesiąc nie ma szans na żaden wzrost. Z tego, co udało mi się wyczytać na jakimś polskim blogu dot. krypto to osoba, która go prowadzi zaleca wypłatę swoich środków po pierwsze z powodu możliwości "brzydkich zagrań" ze strony giełd i po drugie "bo osoba posiadająca BTC i BCC jest bogatsza od tej, która ma tylko BTC". Pytanie co byście na moim miejscu zrobili - trzymali tego alta i zrezygnowali z "darmowych" BCC czy sprzedali i weszli w BCC po to, by np. od razu sprzedać. Rozumiem, że BCC będzie wprowadzony na giełdy na takich samych zasadach jak inne alty tzn. wartość nie będzie początkowo w stosunku 1:1 z BTC. Przyznam, że do zadania tego pytania przyczyniły się inne przeszłe zapowiadane zmiany dot. BTC, które miały bardzo wpłynąć na kurs - a finalnie nic specjalnego się nie działo.

#kryptowaluty #bcc #segwit #bitcoin

Sprzedawać alta i wypłacać BTC do portfela offline?

  • Tak 51.9% (14)
  • Nie 48.1% (13)

Oddanych głosów: 27

  • 10
  • Odpowiedz
@TryWalkingInMyShoes: Teraz BTC będzie pewnie leciał w dół, więc alty powinny pójść potem w górę, dlatego bym nie sprzedawał, ewentualnie sprzedał połowę, w szczególności jak masz wszystko w tym alcie. Głupio mieć wszystko w jednym coinie.
  • Odpowiedz
@TryWalkingInMyShoes: Jaki to alt?

Nie wiem co kupiłeś i za ile, ale ja bym nie dumpował alta, żeby dostać szita, którego 90% community chce #!$%@?ć na wejściu.

Graj przeciw tłumowi ludzie kupują BTC/dumpują alty w dołkach, żeby dostać BCC ty robisz na odwrót i zarabiasz.

Nie podniecaj się za bardzo tym BCC, maksymalny profit w BTC jaki z tego uzyskasz to może parę % a w $ pewnie będziesz stratny
  • Odpowiedz
Głupio mieć wszystko w jednym coinie.


@Powstaniec: .... : ) chyba, że to BTC i czekasz na głęboką korektę altów co porobiły x10 x100... : ) wiesz w 2013 też myślałem, że zdywersyfikuje sobie bo LTC PCC i Doge ma przyszłość LTC było za 0.026... PPC 0.005 Doge 200+ sat... życie pokazało, że moja taktyka była hooja warta. Alty możesz trzymać ale jak jesteś w nich od 0 od startu pompy
  • Odpowiedz
@WeselnyGiermek00: Miałem na myśli mniej więcej to o czym piszesz. Teraz w okolicy 1 sierpnia ludzie zapewne zaczną wyprzedawać się z BTC, które nakupili z myślą o tym BCC, kurs BTC spadnie i zakładam że właśnie spadające alty mogą się chwilowo odbić w górę. BTC nie uznaję za alta, bo można mu zaufać. I myślałem o dywersyfikacji w momencie kiedy wchodzi się w alty - żeby nie ładować wszystkiego w 1
  • Odpowiedz
@Powstaniec: odczekasz 2 lata jak wykres BTC zrobi się płaski a alty bedą ledwo żywe wtedy sobie kupisz cosik.
Krótkoterminowo jk mówisz przed 1szym można kupić altów co najwiecej straciły aby zarobić wiecej na odbiciu tylko pytanie. Czy to bedzie bardziej opłacalne niż trzymanie $$$ w kieszeni 1szego ? I to jest problem jakby byl alt co bez FUDa zjechałby -40% to wbiłbym bez pytania w niego ale one spadają po
  • Odpowiedz