Wpis z mikrobloga

Nie wiem co jest nie tak, ale za nic nie mogę przbrnąć przez "Dzieci Diuny" F. Herberta... Jak pierwsza część wciągnęła mnie, druga nadal trzymała poziom tak trzecia zdaje mi się być w większości bezsensowną gadaniną. Miliony opisów, porównania z dupy wzięte, półsłówka itd. Jak ja to przeczytam (,)
#czytajzwykopem #ksiazki #literatura #fantastyka #scifi
  • 9
  • Odpowiedz
@farmaceut: Nie zdarza mi się nie kończyć książek więc jakoś to dociągnąłem ale wcale Ci się nie dziwie. I moim zdaniem już końcówka drugiej części zapowiadała, że trzeba będzie porzucić tą serie.
  • Odpowiedz
@fanFantasy: Dayum... ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mam to samo nastawienie... Chyba będę na zmianę czytał midzy innymi książkami tą część Diuny. Trochę szkoda, bo chciałem całą serię
  • Odpowiedz
@farmaceut: no Bóg Imperator to całkowita odmiana. Time-skip liczony w tysiącach lat, odrzucenie formy ludzkiej przez Leto II... Jest to ciekawe chociażby dla samego poznania koncepcji, ale jeżeli nie możesz zmeczyc Dzieci Diuny to nie wiem, czy jest sens się zmuszać.
  • Odpowiedz
@farmaceut: to nie jest duży spoiler, dowiesz się tego z pierwszych trzech stron... Jak chcesz uniknąć spoilerów to pod rzadnym pozorem nie czytaj żadnego opisu fabuły tego z tyłu książki w szczególności.

Ogólnie "Bóg Imperator" to moim zdaniem najciekawsza część serii. Ja niestety poddałem się na "Heretykach Diuny" ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@owcaboski: Ja nie wiem, czy "Dzieci Diuny" przetrawię. Musialem zrobic sobie przerwę na Cobena. Co ten Herbet :/ Myslalem, ze po "Diunie" bedzie tylko lepiej - tak dobrze wykreowany swiat popada w ruinę.
  • Odpowiedz