Wpis z mikrobloga

Mirki! Postanowiłem spełnić swoje marzenie o motocyklu, oczywiście na początek 125cm (kat. B mam już od lat a może kiedyś zrobię A).
1. Na 100% muszę wykupić jazdy z instruktorem tylko ile? 10-15 godzin wystarczy? Nigdy nie jeździłem na czymś co ma 2 kółka i sprzęgło
2. Yamaha YZF - R125 to dobry wybór na początek?
3. Ile mniej więcej trzeba wydać na ciuchy + kask? Totalnie nie orientuje się w cenach.
#motocykle #motocykle125
  • 32
@ha_nys: osobiscie olalbym jazdy z instruktorem, koniecznie pocwicz wchodzenie w zakrety, przy parkingowej predkosci jedziesz jak autem - kierownica w lewo to skrecasz w lewo, przy wiekszych predkosciach zeby skrecic w lewo to kierownica idzie w prawo, moto kladzie sie w lewo i wtedy skrecasz ;)
co do wyboru moto - osobiscie radzilbym kupic cos taniego bo: 1. masz duza szanse sie przewrocic na poczatku 2. i tak pewnie szybko bedziesz
@wiewior_s: Czy doświadczenie ze śmigania rowerem szosowym po górskich zjazdach (70-90km/h) można jako tako porównać do tego co mówisz o przeciwskręcie na moto? :)
jazdy z instruktorem tylko ile?


@ha_nys: idź do szkoły, umów się na 2h i zobacz. potem najwyżej weźmiesz kolejne 2h, żeby na miasto się przejechać, a jak będziesz czuł, że jeszcze, to weźmiesz kolejne 2h. Nie nastawiaj się na konkretną liczbę, bo może złapiesz w moment, a może nigdy ;)


co do ciuchów - motosapiens ma filmik o zestawie za 1000 zł, ale założenie jest takie - wydaj tyle na ile
Nigdy nie jeździłem na czymś co ma 2 kółka i sprzęgło


@ha_nys: nie wiem jak szybko łapiesz, ale mi filmidła na jutjubie pomogły opanować to w 10 minut na parkingu pod sklepem, gdzie kupiłem moto ( ͡° ͜ʖ ͡°) teraz mam 4,5kkm i jeszcze mnie instruktor nie widział, ale zaraz zobaczy bo A zacząłem.
@wiewior_s
@gerard-kowalski
Ja tez nigdy wczesniej nie jezdzilem. Kupilem, pojezdzilem godzine na nieruchliwym osiedlu i się nauczyłem. Jeżeli chodzi o technikę jazdy to na necie jest masa poradników. Kasę wolałbym przeznaczyc na np. lepsze ciuchy.