Wpis z mikrobloga

TL;DR;


Mirki mam problem.
Remontowałem mieszkanie i zamówiłem panele z komfortu (to ten znany sklep z TV( ͡° ͜ʖ ͡°) ) wraz z usługą montażu.

Po zamontowaniu listew, okazało się że praktycznie w każdym pokoju panele odstają od listwy

http://i.imgur.com/cX6uhSv.jpg
http://i.imgur.com/YOWdylY.jpg
http://i.imgur.com/V4ixl6M.jpg

Monterzy na moje uwagi stwierdzili, że tak ma być i panel sam się podciągnie i wyrówna a jak coś nie będzie grało to mogę reklamację złożyć.
Może jestem #!$%@? i się czepiam ale moim zdaniem to nie powinno tak wyglądać i przy 1 myciu dostanie się tam woda i zacznie pęcznieć.

W każdym razie poczekałem 2 dni, oczywiście szpara nadal jak u 60 latki , składam reklamację.
W międzyczasie niestety musiały wjechać meble.

Po paru dniach przyjechali eksperci z komfortu ocenić.
"Faktycznie #!$%@? położone panele i listwy" dalej z gadki wyszło, że gość który to kładł już nie pracuje bo było dużo skarg ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale coś tam zaczęli kombinować i zdjęli jeden rząd paneli.
I się zaczęło
- "O panie kto panu tak wylewkę #!$%@?ł , na tym to nie ma prawa dobrze przylegać."
- "Panowie skoro wylewka była #!$%@? to po co w ogóle kładliście panele ? "
- "No nasi monterzy mieli jak najlepsze intencje, fakt mogli sprawdzić ale to nie leży w ich gestii"
Dobra to dzwonię do wykonawcy że #!$%@? wylewka. On lekko w szoku , ale na drugi dzień przyjeżdża sprawdzić.
Rzuca 2m łatą, przylega idealnie.
Za parę dostaję pismo z komfortu, że odrzucają reklamację z powodu nie równego podłoża.

I Mirki pytanie.
Wykonawca wylewki dał mi na piśmie oświadczenie, że wg niego wylewka spełnia wszelkie normy. I jest gotów wezwać inspektora budowlanego aby to ocenił (pokrywając przy tym koszty, jeśli byłaby jego wina)

Muszę na reklamację komfortu odpowiedzieć natomiast nie wiem jak napisać pismo.
Średnio mi się widzi rozkręcanie mebli i zdejmowanie całej podłogi.
Czy inspektor budowlany będzie oczekiwał zerwania całej podłogi czy np tylko części żeby to sprawdzić ?
Czy mogę komfort obciążyć kosztami zerwania, inspektora i ponownego położenia paneli gdyby okazał się że wylewka jest równa ?
W tym momencie oczekiwałbym chyba zwrotu kosztu montażu, bo już nie mam ochoty aby te paprochy cokolwiek poprawiały.

#remontujzwykopem #prawobudowlane #januszeremontow #remont i trochę #prawo
Crisu - TL;DR;

SPOILER


Mirki mam problem. 
Remontowałem mieszkanie i zamówił...

źródło: comment_CimfRsETPQEAgErMt7JTRIgc5ueacMSJ.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@KredytZeroProcent: Taka była pierwsza myśl, niestety takich przerw jest mnóstwo w całym mieszkaniu. Komfort wziął za montaż sporo szekli , zrobił fuszerę i boli mnie dupsko na myśl aby im to odpuścić.
  • Odpowiedz
@Crisu: nie wiem, ale się wypowiem - załatw inspektora, niech zweryfikuje równość podłoża i da Ci na to papier. Papier dołącz do odwołania do reklamacji i całość prześlij (czy to mailowo czy pocztą) również do Rzecznika Praw Konsumenta lub tego typu instytucji. Obawiam się, że wyniesienia mebli nie unikniesz, ale to już powie Ci inspektor.

Jeżeli pojawią się koszty (demontaż, inspektor, ponowny montaż), to moim zdaniem powinieneś móc żądać ich zwrotu
  • Odpowiedz
Co do poprawiania we własnym zakresie - po to wziąłbym je z montażem, żeby nie tracić czasu. Takie poprawki potrafią zająć połowę czasu, który zajmuje montaż.


@reborn: wiadomo po co się bierze montaż, ale teraz poszkodowany Mirek nie może korzystać z mieszkania.
  • Odpowiedz
@KredytZeroProcent: wiem, rozumiem, szczególnie, że w takich sytuacjach przeważnie strona reklamująca "startuje" z gorszej pozycji, niż ten, który zawalił fuchę (odrzucą reklamację i co im zrobisz). Nie znam się na prawie nic, a nic, ale dowiedziałbym się, czy istnieje możliwość zlecenia naprawy i późniejszego obciążenia kosztami, choć tu się bez jakiegoś prawnika pewnie nie obędzie.

EDIT: dopiero sprawdziłem resztę podlinkowanych zdjęć, niesamowite. (ʘʘ) Przecież te listwy wiszą
  • Odpowiedz
@wuji: Łódź. Panele możesz kupić (chociaż w necie znajdziesz pewnie taniej) natomiast odradzam usługę montażu. Serio warto już zapłacić te 23% vat i wybrać kogoś ogarnięte. W moim przypadku panowie monterzy wyglądali jak z kryminału i byli bardzo aroganccy .

A co do demontażu daj ogłoszenie na olx , ze masz do oddania za darmo panele ale trzeba sobie je zdemontować i zabrać. Ja tak zrobiłem w ciągu godziny miałem z
  • Odpowiedz
@Crisu: najgorsze jest to, że układanie paneli jest tak proste i szybkie, że małpa po krótkiej tresurze mogłaby je ułożyć, i gdyby nie ta pieprzona różnica na VAT to każdy sam lepiej by to zrobił niż jakakolwiek ekipa, która niby się w tym specjalizuje (u mnie wykonawcom chyba 3 razy składałem reklamacje, a jak już się wynieśli to sam poprawiałem wylewkę, którą ci postanowili wyrównać jakimiś odpadami i powietrzem - tak
  • Odpowiedz
@ppawel: Ja nie wiem z czego to wynika, ale znaleźć rzetelną i odpowiedzialną ekipę od remontów to jak wygrać w totka. Każdy robi byle jak , byle najszybciej i na następną robotę. Oczywiście na początku obiecane są gruszki na wierzbie a jak przychodzi odbiór - "No tutaj lepiej się nie dało , i tak jest dobrze. Czyli możemy się już rozliczyć "
  • Odpowiedz