Wpis z mikrobloga

@pk347:

Rzecznik Praw Obywatelskich powinien jawić się zwykle jako osoba krystaliczna, niekontrowersyjna, dbająca o dobro wszystkich obywateli. Po swojej ostatniej wizycie w TVP Info obecnie urzędujący Adam Bodnar zmienił mocno na niekorzyść swój wizerunek w oczach społeczeństwa. W trakcie rozmowy wypowiedział on skandaliczne zdanie: - Musimy pamiętać, że wiele narodów współuczestniczyło w realizowaniu holokaustu. W tym także naród polski. Dopiero po kilku godzinach zdecydował się przeprosić za te słowa.


Źródło: http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/obrzydliwe-slowa-rzecznika-praw-obywatelskich-o-polakach-i-holokauscie_1004266.html
@dreidel: @pk347: tez mi odkrycie, ze w kazdym narodzie znajda sie jakies kanalie. Brawo. Pojedyncze przypadki to nie od razu naród, inaczej o każdym narodzie można by powiedziec, ze jest zbrodniczy. Mozna by tez wtedy powiedziec, ze za holokaust odpowiedzialni sa rowniez sami zydzi. A zreszta skoro powiedzial prawde, to po cholere przeprosil?
@Freza: czytałeś w ogóle jego oświadczenie w artykule, który wkleiłeś?

Tym niemniej w ferworze rozmowy w studiu telewizyjnym padły sformułowania, które – zwłaszcza wyrwane z kontekstu – mogły zostać źle odebrane czy być niezrozumiałe dla widzów. Szczególnie jeśli chodzi o użycie słowa „naród”. Nawet jeśli wielokrotnie w tej rozmowie wyjaśniałem, że chodzi mi o zachowanie jednostek, nie całych narodów, to jednak ubolewam z powodu tego nieporozumienia.
@dreidel: faktycznie, pozniej dociskany wyjasnił, ze chodzilo mu o pojedyncze przypadki. Dobrze by bylo, zeby osoba na jego stanowisku wyrazala sie jednak precyzyjnie na takie tematy, bo samo poczatkowe zdanie bylo absolutnie karygodne. Musze jednak przyznać, ze nie doczytałem jego sprostowań.
wśród Potomków Husarii też znajdowały się kanalie


@dreidel: Zgadza się. Znajdowały. Tylko te kanalie były likwidowane w imieniu Państwa Podziemnego. Przez AK. Więc jak ktoś mówi o winie społeczeństwa/narodu to...