Wpis z mikrobloga

Witam miało być wczoraj faq z libii ale niestety wróciłem późno do domu dodatkowo nadal ogarniam mirkolisty za co przepraszam i jutro na 100% będzie 2 z 4 części

Zgodnie z moimi oczekiwaniami rozejm między Ahrar&HTS nie utrzymał się zbyt długo
Dziś kolejny raz wybuchły walki w całym Idlib, i rezultat tych walk jest oczywisty do przewidzenia, HTS
kompletnie zdominowało bardziej umiarkowaną część rebeliantów na tyle aby w ciągu jednego dnia wydalić ze stolicy prowincji Idlib cały ahrar al sham, co jest trochę dziwne bo brak jakichkolwiek informacji o walkach (część umowy ?)
niedługo później w całym idlib był słyszalny wielki wybuch spowodowany SVBIED prawdopodobnie to robota IS

HTS nie próżnował też na zachodzie prowincji, ex Nusra przejęła Za'iniya , Khirbet al-Joz i (nieczynne )przejście graniczne Khirbet Al-Joz. przy granicy Tureckiej

Nie lepiej umiarkowanej koalicji szło w Jisr al-Shughur gdzie HTS i sojusznicy (ujgrzy TIP ?) wydalili całe siły z Jisr al-Shughur. ( a w zasadzie to z przedmieść)

Pod koniec dnia podpisano kolejne porozumienie
1 porozumienie piątkowe nadal jest aktywne
2 zatrzymanie działań wojennych i aresztowań
3 wszystkie pretensje i nieścisłości w piątkowym zawieszeniu zostana rozwiązane w ciagu 5 dni
4 HTS zaprasza do znajomych ahrar i to jest ta propozycja z serii nie do odrzucenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nawet tego nie wydrukowali tylko wzięli kartkę z biurka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Według mnie operacja " oddanie al bab hawa w administracje cywilów (porozumienie piątkowe)" to majstersztyk HTS,Sułtan w białych rękawiczkach będzie słał wsparcie a 2 km po przejściu al bab hawa HTS będzie zbierał fanty( ͡ ͜ʖ ͡)

przyjmuje zakłady do kolejnych walk i zerwania tego traktatu

#syria #graoidlib
S.....2 - Witam miało być wczoraj faq z libii ale niestety wróciłem późno do domu dod...

źródło: comment_ZpYIDYQY88NhmhIkotgoHPsIvWXAFXTi.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@recovery: Z perspektywy czasu okazuje się, że kolejne frakcje rebeliantów łączy wspólny wróg - Pan Assad. Kiedy brakuje wspólnego wroga działa zasada - "moja racja jest mojsza, niż Twojsza".
Wstrzymanie ofesywy w wsch. Ghoucie powinno być utrzymane ze względu na: duże straty, jak i pozwolenie na powybijanie się wzajemnie kolejnych ugrupowań na zdecydowanie mniejszej przestrzeni, niż ma to miejsce w Idlib.

Pojawiają się kolejne hipotezy, czy to dobrze, że HTS
  • Odpowiedz