Wpis z mikrobloga

Hej #4konserwy #neuropa
Naszedł mnie taki pomysł rozwiązania kwestii uchodźców i jestem ciekaw waszej opinii.

Polska zgadza sie przyjąć uchodźców, ale pod warunkiem, że dostaniemy na nich konkretbe pieniądze z budżetu UE i na przykład do tego jeszcze moglibyśmy wynegocjować dla diebie lepszą pozycję w hierarchii unijnej.
Czyli mamy € z UE na przyjęcie uchodźców. Teraz robimy tak, że dajemy im pozwolenie na pobyt w kraju na np. 5 lat. Przez te 5 lat zadaniem uchodźców jest zintegrowanie się ze społeczeństwem, czyli nauczenie języka, podjęcie pracy. W czasie tych 5-ciu lat uchodźcy są sprawdzani przez opiekę społeczną, jak idzie im integracja, czy nie tworzą zamkniętych kręgów. Za pieniądze z Unii organizujemy im nawet kurs języka polskiego i jakieś doksztalcanie.
Po upływie pięciu lat mówimy sprawdzam. Kto się nauczyl języka, wykazal inicjatywę integracji ze społeczeństwem polskim przechodzi pozytywnie weryfikację i moze starać sie o ppbyt stały bądź obywatelstwo. Natomiast tym, którzy sie nie zintegrowali, odbieramy prawo pobytu i deportujemy do kraju pochodzenia.
W ten sposób moglibyśmy zyskać w oczach UE i przestac im ciągle podpadać i możliwe że zyskalibyśmy lepszą pozycję w Unii. Za wszystko placi UE, więc nic nas to nie kosztuje. Po pieciu latach mamy albo zintegrowanych kandydatów na nowych obywateli albo odsylamy resztę poza UE.
I nie trzeva by bylo polskim zwyczajem wymachiwac szabelka tylko zrobić z tego po prostu biznes.

Pytam, co sądzicie o tym pomyśle? Tylko merytorycznie proszę.

#uchodzcy #kiciochpyta
  • 4
@nabavzbjl Właśnie chciałem podejść do problemu bardziej pragmatycznie niz emocjami. Warunek jest jeden - pobyt uchodźców sponsoruje UE . My nic nie dokladamy z budżetu państwa.

Według mnie moglibyśmy na tym wiele zyskać politycznie w zamian za przyjęcie uchodźców z Niemiec.
Natomiast tym, którzy sie nie zintegrowali, odbieramy prawo pobytu i deportujemy do kraju pochodzenia.


@jz25: Tutaj plan się wali. Wielu wjechało z pobieżna weryfikacją i na fałszywych dokumentach. Jak deportować taką osobę? dokąd? Po wykryciu fałszywki kraj docelowy wstrzyma proces wydalenia do ich kraju osoby która nie jest ich obywatelem.