Wpis z mikrobloga

Zakładam konto w bank #millennium (zwany przez niektórych #millenium).
@LiveSmarter - masz tam konto? Bo chyba system poleceń to win-win dla obu stron ;)
Jeżeli nie - to może ktoś inny z wykopoków chce zrobić deal? ( ͡ ͜ʖ ͡)

Przy okazji, korzysta tam ktoś z konta walutowego (EUR)? Bo takie też będę zakładał, a mam kilka pytań..
  • 6
@meetom: tak, mam, korzystam, zdecydowanie polecam - zero problemów, przejrzysty system transakcyjny, świetne oprocentowanie KO, lokata mobilna, warunki zwalniające z opłat bardzo fair.

Co do konta w EUR - ja korzystam z produktów Alior Banku (TMUB do EUR, bo wypłaty kartą za darmo bez limitów, pozostałe waluty kantor walutowy). Polecam szczególnie te dwa wpisy:
http://livesmarter.pl/najlepsze-konto-walutowe-bezkosztowe-platnosci-za-granica/
http://livesmarter.pl/gdzie-wyrobic-karte-walutowa-w-euro/
@LiveSmarter: Wniosek złożony z reflinka na Twojej stronie.
Co do EUR - mam już w Kantor Alior. On właściwie nie bije konkurencji na głowę, bo to co oferują jest na zupełnie innym poziomie niż konkurencja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam też w mBanku - tak sobie to wygląda.
Rozważam Nest Bank, ale skoro i tak zakładam konto w Millennium to przy okazji spytałem..
@meetom: dzięki! Walutę zawsze możesz wymieniać gdzieś indziej (walutomat potrafi mieć czasem świetne kursy, bo wyznaczają je użytkownicy), a z Kantoru Walutowego Aliora korzystać tylko do transakcji gotówkowych i bezgotówkowych kartą. Jedna wypłata w miesiącu darmowa, jak chcesz więcej to polecam TMUB - tam wydanie karty 10 zł (bodajże na 4 lata), ale wypłaty bez limitów.
Fakt, ich rozwiązanie jest świetne i oby nic nie skopali :)
@LiveSmarter: Potrzebuję konta do przyjmowania przelewów SEPA.
Z Walutomatu korzystam regularnie. Przez chwilę używałem Cinkciarza, ale jakoś nie wyglądał zbyt atrakcyjnie w porównaniu z konkurencją.
Miałem 3 konta w TMUB (jak jeszcze to było AliorSync - swego czasu super oferta), ale mnie nie lubią już ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@EwkaMewka: Alior do SEPA jest OK, bo chyba nigdzie nie ma żadnych opłat. Ja ostatnio przyjąłem taki przelew na konto w EUR w kantorze walutowym :)

PS. Od dzisiaj można zgarnąć 100 zł za konto w Aliorze. Szczegóły na blogu.