Wpis z mikrobloga

Na dworcu głównym w Poznaniu, gdzie cudzoziemcy (wszyscy spoza Poznania) potrafią kluczyć dniami w poszukiwaniu odpowiedniego peronu mamy ok. 15 torów. Są perony 1-6 po dwa tory, no i 4a i 4b i dworzec letni. Może coś jeszcze jest, ja nie wiem.
Co ciekawe, powyższe nie przeszkadza, żeby na peronie 6 tory nosiły numer 56 oraz 58...

#poznan #heheszki
Jarczur - Na dworcu głównym w Poznaniu, gdzie cudzoziemcy (wszyscy spoza Poznania) po...

źródło: comment_D8QtYi79tsE2HlJzmMwJUJCbaaTdG0Tw.jpg

Pobierz
  • 12
Nauki nigdy za późno.

Ja się nie będę czepiał i mówił że się trzeba douczyć... :)

Sorry, z tego planu za bardzo nie ogarniam dlaczego, jeśli się znasz to wytłumacz dlaczego nie może to być lepiej opisane, np. tak żeby po numerze toru zidentyfikować peron? Czemu musi tak być?
@LordJim
Sorry, z tego planu za bardzo nie ogarniam dlaczego, jeśli się znasz to wytłumacz dlaczego nie może to być lepiej opisane, np. tak żeby po numerze toru zidentyfikować peron? Czemu musi tak być?


@Jarczur: Nie może tak być ponieważ ilość torów nijak ma się do ilości peronów. Zobacz sobie na schemat wrzucony przez @Lord_Jim, peronów jest tylko 7 (obecnie jest ich 6), a torów masz tam kilkadziesiąt - każdy oddzielny
flager - > Sorry, z tego planu za bardzo nie ogarniam dlaczego, jeśli się znasz to wy...

źródło: comment_AaFo5zudbyNrwDpnoeP9oKwOA8sG1dNS.jpg

Pobierz
pierd głupoty, przy każdym peronie są maks. 4 tory.


@kodijak: To ciekawe, powiadasz, że są nawet 4 tory przy jednym peronie. Chciałbym kiedyś zobaczyć takie cudo.
Możesz mi to rozrysować, bo ja nie mogę sobie tego wyobrazić?

Zażalenia proszę kierować do PKP S.A. Ja tu tylko tłumaczę aspekty techniczne.