Wpis z mikrobloga

@Dzonzi W Polsce jeszcze Step ale świat zaczyna przechodzić na TIA i S7-1500 dla małych aplikacji S7-1200. Do nauki S7-1200 i TIA 13 ci wystarczy można ciekawe rzeczy zrobić, zależy jeszcze jaką wersję S7-1200 kupisz.
  • Odpowiedz
Tam są chyba wyjścia przekaźnikowe, moim zdaniem lepiej poszukać czegoś z tranzystorowymi. Wiadomo .że wtedy musisz zastosować dodatkowe przekaźniki przy większych obciążenia ale takie wyjścia dają większe możliwości. CPU 1212 DCDCDC ma chyba tranzystorowe z czego dwa to szybki wyjścia impulsowe, przydatne np.do silników krokowych. Zobacz czy ta wersja ma możliwość rozbudowy o moduły dodatkowe, wydaje mi się że któreś z niższych CPU tego nie miały. Możesz wtedy rozbudować stanowisko i dodać
  • Odpowiedz
Duża część klientów z firm zagranicznych wymaga od firmy w której pracuje TIA i dlatego jesteśmy zmuszenia na to przejść głównie: USA, Meksyk, Chiny, Indie.
  • Odpowiedz
@Dzonzi: tak jak pisał kolega wyżej może lepiej potrenować na symulatorze ;-)? Na samym sterowniku nie wiele zrobisz, poszukaj jakiś ćwiczeń, prostych maszyn sterowiec odpalisz + HMI runtime i już
@mat1207: A u mnie też cały świat i jeszcze wymagają S7 ;-) zależy gdzie Siemens ma duże wpływy ;-) lub na ile zaplanowali wycofanie danego produktu
  • Odpowiedz
@rrobot: Ale co na symulatorze? Jak zasymuluje wejściowe sygnały analogowe?
Pisałem jakieś gówniane programy się są za słabe.
Fizyczny jest o niebo lepszy, zapoznać się z budową, konfiguracja, skalowanie sygnału analogowego z czujników itp
  • Odpowiedz