Wpis z mikrobloga

Sejm uchwalił ustawę o Sądzie Najwyższym. [Tyle naszego komentarza.]( http://siecobywatelska.pl/zamach-niezawisle-sadownictwo-droga-konca-demokratycznego-panstwa-prawa/)
Nie siedźcie dziś przed kompem, weźcie udział w protestach. Dzieje się w całej Polsce. Lista wydarzeń.
#watchdogpolska #prawo #prawodoinformacji #ciagniemywladzezajezyk #sejm #sadownictwo #polityka
  • 169
@groszek71: Byłeś pod Sejmem czy tylko sobie wyobrażasz? Protestują obywatele. Zwykli ludzie. Pewnie mają wiele sympatyczniejszych zajęć niż stanie na demonstracji, przecież można by oglądać nową ,,Grę o tron". Wyjdź z domu, zobacz. Albo chociaż przejrzyj fb i instagram po hasztagu #lancuchswiatla. Zobaczysz tłumy tych ubeków urodzonych w latach 80. i 90.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@groszek71: No to nie wiesz, kto protestuje, nie widziałeś. I nie, nikt tu nie chce Cię obrażać. Tu nie chodzi o

interesy jakichś niby uciśnionych sędziów, oraz tak naprawdę ubeków

Brak niezależności sądów może i Ciebie kiedyś dotyczyć. Będziesz miał wypadek z udziałem limuzyny BORu, nie zapłaci Ci wypłaty ktoś powiązany z partią rządzącą, itd., to nie będziesz miał grama pewności, czy sąd rozstrzygnie sprawę na Twoją korzyść.
@Watchdog_Polska: no na pewno będę miał wypadek z udziałem limuzyny BORU to jest tak prawdopodobne jak to że przejadę na pasach dziennikarza GW w ciąży. Nie bredź!
Ale tak serio bo to co napisałem to żarcik oczywiście. Większość z nas nigdy nie będzie miała styczności z SN i większość nie widzi problemu w tym by to na wzór niemiecki, różne władze, a nie SAMI SĘDZIOWIE wybierali się sami czaisz? To może