Wpis z mikrobloga

@pawlo74: mam pytanie, bo dopiero czytam informacje od jakiegos czasu, i zamierzam sie bardziej wglebic. Jedno mnie tylko zastanawia, bo czytalem, ze na portfele czesto ktos sie moze wlamac, chodzi o portfele internetowe lub na telefon, ale jak to dziala, ze jezeli mamy portfel w usb nikt sie nie moze wlamac?
Czyli jaki taki portfel usb ma dzialac, skoro portfel nie przechowujes samych bitcoinów a jedynie klucze do nich. Bitcoiny przechowywane
Zeby wyjasnic dokladnie chodzi mi o to, ze to nie dziala jak bank, czyli mamy konto swoje internetowe i tam mamy kase, i ta kase zarowno mozemy przejzec przez przegladarke czy na aplikacji. W przypadku bitcoina zaklada sie portfel na przegladarke i jak chcesz mozesz wrzucic na drugi portfel w telefonie, a jak chcesz to wrzucasz sobie na usb (ten specjalny portfel) ?? I jak ma to dzialac te przerzucanie ? Jakis
@Frality: jest sporo tutoriali o portfelach hardware'owych, np. trezor. Ale jesli nie inwestujesz duzo to na poczatek spokojnie wystarczy zwykly portfel jako aplikacja - np. electrum na pc.
@Frality:

Portfel to tak na prawdę klucze prywatne, mega bezpieczny odpowiednik loginu/hasła, który pozwala podpisywać transakcje. Jeżeli nikt nie pozna kluczy prywatnych to nie będzie mieć dostępu do twoich bitcoinów, ot cała filozofia.

1. Portfele przeglądarkowe (online), najczęściej w tym przypadku ktoś posiada dostęp do twoich kluczy, w tym tkwi niebezpieczeństwo.
2. Portfele instalowane na komputerze / telefonie. Istnieje ryzyko że oprogramowanie szpiegujące przechwyci twoje klucze prywatne.
3. Portfel sprzętowy (ten
@adrix: @pawlo74:
Dzieki, wlasnie czytam bitcoin.pl i duuuzo sie dowiedzialem, ale potrzebuje zawsze troche rozjasnienia, zeby moj mozg sie nie palil przy ogarnianiu tych wszystkich informacji.

@adrix: moze moglbys mi polecic jakis konkretny sprzet usb do tego typu tranzakcji co napisales?
Swoja droga, jednak on na gieldach nie dziala czy sie myle?