Wpis z mikrobloga

Potrzebuje pomocy Mirki :D
od 19.06.17 pracuje na umowie zlecenie w pewnej firmie. Umowę za czerwiec dostałem dopiero dzisiaj (dwa egzemplarze, oba podpisane przez zleceniodawce). Zastanawia mnie fakt, że nie wymagali ode mnie podpisu. Po prostu wręczyli mi dwie umowy i cześć.

Umowy na lipiec jeszcze mi nie wręczyli ( zapewne dostane w drugiej połowie sierpnia) i tu nasuwa się moje pytanie.
Czy mogę zrezygnować z tej pracy od tak? W umowie jest wzmianka, że można złożyć wypowiedzenie 7 dniowe ale tylko z ważnego powodu. Jeśli przestane chodzić do pracy w lipcu bez wypowiedzenia umowy ( której nawet nie mam XD) to zleceniodawca może żądać ode mnie odszkodowania ( jest wzmianka o tym w umowie) i czy będzie mi się należało wynagrodzenie?
#prawo
  • 16
@Maxmen17
"Poproszenie o umowę"?
Dalej tego nie łapię. Jak można prosić o umowę? Umowę się podpisuje PRZED przystąpieniem do wykonywania zlecenia.
@sorhu: wystarczy, że w sądzie udowodni, że pracował. Przecież to jest typowy kazus januszy z żabek, którzy na dniu próbnym mówili, że "tak tak umowa później" a po dniu pracy wywalali ludzi bez niczego. Potem podostawali w procesach równo.