Wpis z mikrobloga

Kaczyński takim wybuchem emocji dał pożywkę obozowi opozycji na kolejne lata. Lis już nawołuje do Majdanu, a oni nigdy nie zrezygnują z protestów i szarpanin. Do tej pory siedząc cicho Kaczyński mógł chociaż udawać, że krytyka jest przesadzona, a teraz czarno na białym można pokazywać jak krzyczy z mównicy sejmowej. Strzał w stopę, PiS już dawno powinien go odsunąć z polityki. Najgorsze jest to że teraz obóz opozycji zacznie drzeć przysłowiową mordę o tym by "obalić dyktatorka" i nie patrzeć na wyniki demokratycznych wyborów, a wiele osób to łyknie. Oczywiście walka z władzą ponad podziałami wcale nie będzie oznaczać powrotu starego składu władzy, tylko zacznie się mydlenie że to walka przeciwko nadużyciom władzy polityków a nie tylko PiS. Ludzie którzy pójdą protestować nie zdają sobie sprawy że porażka PiS oznacza powrót do władzy poprzedniej elity rządzących. W tym kraju nie ma innej opcji - albo PiS albo PO/KOD, dlatego najlepiej jest nic nie robić i patrzeć jak wzajemnie się zwalczają. Ludzie protestujący ramię w ramię z Wałęsą, Frasyniukiem, obozem PO, KOD czy Razem to ci sami ludzie którzy protestowaliby wraz z kieszonkowcami za zniesieniem kradzieży.
#polityka #4konserwy #neuropa #oswiadczenie #nocnazmiana #bekazpisu #bekazkod #bekazlewactwa #bekazprawakow
  • 13
  • Odpowiedz
Strzał w stopę, PiS już dawno powinien go odsunąć z polityki


@Cleefinger: i kto niby miałby poprowadzić PiS? Przecież PiS = Kaczyński. Stało by się to samo co z Platformą po odejściu Tuska
  • Odpowiedz
@Gaboleusz: Wygrali wybory dzięki pokazaniu nowej twarzy w postaci Dudy i Szydło. Kaczyński i Macierewicz byli schowani w kampanii wyborczej. Nieudolność opozycji jest tak horrendalna że do wygranych wyborów PiS poprowadziłby nawet Michał Rachoń.
  • Odpowiedz
@Cleefinger: Może nie zdają sobie z tego sprawy jeszcze, ale jeszcze trochę. PiS wygrał wybory nie dlatego, że większość była za nimi tylko dlatego, że ludzie byli przeciwko PO. Najgorsze jest w całej sytuacji to, że nie ma innej alternatywy, która nie budziłaby skrajnych emocji a byłaby w stanie na prawdę coś sensownego zrobić.
  • Odpowiedz
Ludzie protestujący ramię w ramię z Wałęsą, Frasyniukiem, obozem PO, KOD czy Razem


@Cleefinger: Wiesz, ja fanem Razem nie jestem, ale co Razem (i przy okazji Nowoczesna) ma wspólnego z PO, III RP itd.?
  • Odpowiedz
@Cleefinger: Wiesz jaka jest różnice pomiędzy PiS a PO? Jak PiS dorwie się do władzy to na pełnej #!$%@?, sądy, telewizja, dosłownie wszystko, gdyby nie opór, to byłoby po wszystkim. Po rządach innych przynajmniej jest szansa, że przyjdzie ktoś inny.
  • Odpowiedz
orażka PiS oznacza powrót do władzy poprzedniej elity rządzących.


@Cleefinger: Wg. mnie to przede wszystkim PiS ma najbardziej żelazny elektorat, wybory PO, .N, ZL, PSL, Razem nawet i może Kukiza są bardziej płynni w poglądach. Upadek PiSu spowodowałby rozpłynięcie się elektoratu pierwszej partii (z braku ww. partii) i drugiej grupy (brak potrzeby konsolidacji wokół największego przeciwnika tych pierwszych) co mogłoby otworzyć drogę dla nowych, świeżych partii (nawet i Kukiza!).
  • Odpowiedz
@FireDash a wiesz jaka jest różnica pomiędzy Po a PiS? Jak Po dorwie się do władzy to na pełnej #!$%@? wszystko będzie wyprzedane Niemca (wszystkie fabryki , ziemie itp) ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
Najgorsze jest w całej sytuacji to, że nie ma innej alternatywy, która nie budziłaby skrajnych emocji a byłaby w stanie na prawdę coś sensownego zrobić.


@enchanel: A co takiego strasznego zrobiła PO, że się nie nadaje do rządzenia? Ale bez pisowskiej propagandy.
  • Odpowiedz
@Andreth: Nie mówię o tym co złego zrobiła, a co mogłaby zrobić po kolejnych wygranych wyborach. Otóż - nic. Posłuchaj sobie Pana Schetyny, który kurczowo trzyma się krzesła, które dostał w partii i udaje, że jest wszystko fajnie. Nie mają pomysłu an siebie, to jest ich największy problem. I ten sam problem ma Nowoczesna. Ani jedna z tych partii (łącznie z PiS) nie ma nic sensownego do zaproponowania. Kolejna kampania
  • Odpowiedz
@Cleefinger:

Ludzie protestujący ramię w ramię z Wałęsą, Frasyniukiem, obozem PO, KOD czy Razem to ci sami ludzie którzy protestowaliby wraz z kieszonkowcami za zniesieniem kradzieży.


Ty mi nie mów, że wiesz lepiej ode mnie kiedy będę protestował. Pierwszy raz w życiu właśnie w tą niedzielę byłem pod sejmem, i widzę jutro znowu trzeba być. Protestuję bo tak należy, bo warto dbać o nasz kraj.
  • Odpowiedz
@enchanel: Mam do PO żal o kilka rzeczy, ale opowiadasz nonsensy. PO zrobiła wiele w kierunku zwiększenia roli samorządów (i mają plany zrobić więcej), włożyła dużo w infrastrukturę, budowała żłobki i przedszkola, dała darmowe podręczniki, bardzo sprawnie poruszała się w polityce międzynarodowej. .N ma dodatkowo plan na oświatę (Lubnauer) i kulturę. W porównaniu z pisowską demolką - bajka.

Pierwszy raz w życiu właśnie w tą niedzielę byłem pod sejmem, i
  • Odpowiedz