Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki :)
Czy kupno opon Michelin CrossClimate+ do E38 740i to głupi pomysł? Miałem zamiar kupić osobno zimówki i letnie, ale planuje jeździć tylko w tą zimę i ewentualnie maksymalnie w kolejną, bo potem auto będzie jeździło jedynie w lecie. Kupno nowych opon na 2 max sezony zimowe (rocznie przejeżdżam 10-12k km) to chyba trochę kiepski pomysł. Myślałem nad kupnem używanych, ale boję się że ktoś nimi w lecie jeździł. Poradźcie! :D

#e38 #bmw #motoryzacja
  • 7
@ofkoz Opony CrossClimate mają dobre wyniki w testach, na poziomie średniobudżetowych gum (zarówno letnich jak i zimowych). Mało tego, mają lepsze wyniki od najtańszych chińczyków (i tutaj znowu, porównując je z letnimi i zimowymi). O ile do małego czy kompaktowego autka głównie na miasto nie wahałbym się ich kupić to do E38 740i... Mam obawy, że nie wystarczą do okiełznania mocy tego samochodu.
@lookoff: Właśnie myślę podobnie jak Ty :) Gdyby to było lżejsze auto i troche mniej mocy, to bez wahania wziąłbym CrossClimate. Chyba niestety faktycznie muszę jakieś zimówki kupić. Może uda się ewentualnie jakieś używane w miarę pewne.