Wpis z mikrobloga

Mirki siedzę posrany ze strachu... Godzinę temu złożyłem wypowiedzenie w pracy państwowej. Pracę miałem zagwarantowaną po szkole, 5 lat już tam robię. Jedynie że zarabiam 2k i za 20 lat będę zarabiał z max 2500.

Planuję wyjechać do Niemiec lub Holandii się dorobić, za rok wrócić, tu porobić jakieś kursy na wózek widłowy, koparkę czy cokolwiek. Ewentualnie prawko na tiry i jazdy międzynarodowe.

Oby się wszystko udało. Stracham się w #!$%@?... dobrowolnie zostawiać pracę państwową z umową bezterminową. Ale za 2k nie dam rady wyżyć :/

#pracbaza #gorzkiezale
  • 34
Jednak jeśli masz pewną robotę, a nie agencję z nie zapewnioną liczbą godzin w tygodniu, to ci się przygoda może czkawka odbić.


@troloking: Chyba właśnie nie odbije czkawką w przypadku jaki napisałeś xD

Kilka setek za kurs na wózki? Myślałem że z 1500-2000zł. xD Dużo czasu, jak wrócę z zapasem 20-30k to 3 miesiące chyba mogę poświęcić na kurs prawka na tira. Niektóre firmy nawet płacą za kursy młodym i potem
@Qontrol: Na zwykłe wózki kilka stówek, na wysokie składowanie kurs sobie możesz mieć i uprawnienia, ale nikt cię nie zatrudni, bez już sporego doświadczenia. Poza tym duże magazyny przechodzą na automaty z minimalną obsługą. Jak chcesz #!$%@?ć na 3 miechy zwinąć kasę na rozruch i życie w czasie szukania oferty u normalnego pracodawcy, a nie u Janusza, który ci zepsuje smak życia, to luz. Spokojnie pójdzie jak trzeba. Mi znajomych zaczęło
@Qontrol: Witaj w klubie xD Da się i bez wyjeżdżania za zagramanice. Ja nie pojechałem ale w czasie kiedy bym nakruwiał na magazynie trafiła się dobra oferta, która pozwoliła się odkuć, dała mocne cv i dała doświadczenie, które jest równie przydatne w obecnej branży. Jednak jeśli chcesz walić na kierowcę (trochę hardcore przy pojazdach autonomicznych za rogiem) to nic nie tracisz, no i może dzięki hordom dindu nothinów na głównych szlakach
@Qontrol: O #!$%@? 50 miesięcy? To moja rada jest taka szybko #!$%@? ciuchy w walizkę i #!$%@? na busa lub na lotnisko. Ja siedzę w przemyśle i plus minus wiem jak wygląda przemieszczanie się pracowników. Masz teraz ostatnie okienko, aby kasę zarobić bez #!$%@? jak w auschwitz. Ukraińcy jeszcze na dobre nie ruszyli za kasą w UE i jeszcze ciężkość pracy choć już #!$%@? nie jest jeszcze #!$%@?, ale już nie