Wpis z mikrobloga

A co jeśli PiS kupił sobie przychylność tego głupiego polskiego społeczeństwa jako ogółu poprzez 500+, ustawy emerytalne i populizm stosowany do najszerszych grup społecznych w Polsce, po to aby móc dowolnie sterować państwem i ruchać dodatkowymi opłatami i podatkami mniejsze grupy społeczne, które każda osobno nie mają wystarczającej siły przebicia?
Tym sposobem może mieć do dyspozycji dużo kasy i zabezpieczoną reelekcję. Ekonomista ze mnie żaden, ale logika podpowiada, że zaciskanie pasa jest niezbędne do wyjścia z karuzeli długów hamującej wzrost gospodarczy i nie pozwalającej Polsce rozwinąć skrzydeł. Dobra dyktatura bywa lepsza niż demokracja, Piłsudski też miał wielu wrogów zarówno jak dochodził do władzy jak i w czasie kiedy przy niej był. Chociaż jak patrzę na pseudoministrów Szyszkę, Macierewicza, Waszczykowskiego itd. to ciężko jest mi wyobrazić sobie aby mogli oni zdziałać cokolwiek dobrego dla państwa. Historia osądzi rządy Jarka.

Pomimo tego że wpis to gówno i gówno was obchodzi to tym razem go nie usunę przed wysłaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#neuropa #polityka #4konserwy
  • 4
@Jebwleb: to znaczy, że nie dorośli do sprawowania władzy. Sam nie mam żadnego interesu, żeby popierać dawne elity, ale to jak swój program realizuje PiS, jakim ludziom daje władzę, jakimi metodami przepycha swoje projekty (poselskie ustawy) zwyczajnie mnie brzydzi. Z kolei polityczna sprzedajność "niezależnych" mediów nawet mnie bawi