Wpis z mikrobloga

Mam jeden telefon z #android z uszkodzonym ekranem (SGS4). Chciałbym go sprzedać na części/jaki uszkodzony, ale zawiera dane o mnie i nie był czyszczony w sensie firmware. Tutaj chciałbym się dowiedzieć, czy istnieje jakiś sposób aby wymazać jego pamięć? Kiess, a może coś innego?
  • 24
Na ekranie nic nie widać aby było jasne


@Chael: W obecnej sytuacji nie da się z poziomu ustawień włączyć dostępu do adb (w opcjach programistycznych). Pozostaje jedynie serwis ale wtedy najprawdopodobniej nie będzie Ci się opłacało go sprzedać.
@NH35 da się, musi wgrać custom recovery, które po uruchomieniu telefonu w trybie recovery uruchomi adb

@Chael w takim razie może zastanów się czy dasz sobie radę, to co chcesz osiągnąć jest możliwe ale nie łatwe
da, robiłem to tylko że dawno i dużo z tego nie pamiętam.


@rekoj: Nie możesz wgrać #recovery bez dostępu do adb które włącza się w opcjach programistycznych w telefonie (no bo jakże inaczej). Link jak nie wierzysz.
@NH35 miałem identyczna sytuację jak op i wygrywam custom recovery z wyłączonym debugowaniem usb, a potem przez adb wyciągnąłem dane z telefonu które były mi potrzebne. Tylko wygrywalem cwm
custom recovery z wyłączonym debugowaniem usb


@rekoj: Musiałeś mieć widocznie wcześniej włączony. Nie ma możliwości korzystania z dobrodziejstw adb jeśli nie jest takowa opcja włączona w opcjach programistycznych.
@rekoj: Najprościej będzie jak znajdziesz jakiś poradnik który jasno informuje że nie jest to wymagane. Ja w poprzednim komentarzu taki dowód Tobie przedstawiłem.
@NH35 no ja też nie miałem, i je wgrałem gdybym miał to nie pytał byś się jak uruchomić debugowanie, nie przytocze ci żadnego poradnika bo:
1 jechałem z jakieś dokumentacji i doszedłem do tego sam
2 było to prawie rok temu
3 zobacz o co pytałem we wpisie ( ͡ ͜ʖ ͡)
@NH35:
o co się zapytałem w tamtym wpisie ?

z resztą recovery możesz wgrać odpowiednim flashtoolem do danego telefonu i uruchomionym telefonem w trybie download, nie potrzebujesz do tego mieć uruchomionego adb, myślę że na tym możemy zakończyć.

@Chael: zobacz jak odinem zainstalować cwm powinno się udać