Wpis z mikrobloga

Ostatni liniowy Jelcz L11 w Polsce, własność PKS Chełm. Rocznik 1988. Jestem zaskoczony, że to gdzieś jeszcze jeździ ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jelcz L11 był przeznaczoną dla PKS-ów i dostosowaną do przewozów lokalnych wersją popularnego autobusu miejskiego Jelcz M11. W jego krótkim okresie produkcji (1987-1989) wyprodukowano ponad 1000 sztuk.
Zdjęcie za phototrans.pl
#czarneblachy #autobusyboners #jelcz #autobusy
I.....0 - Ostatni liniowy Jelcz L11 w Polsce, własność PKS Chełm. Rocznik 1988. Jeste...

źródło: comment_nVHgsaiq98SaHmiTRN2quGOiKDXJkxHH.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
MPK [...] L11

@jestemjakischori: Po lubinie to raczej M11. I nadal podobno 2 jeżdżą. Ale mają je (chyba do przyszłego roku) wymienić.

Jelcze L11, podobnie jak bliźniacze autobusy Jelcz M11 (miejskie, produkowane od 1985 do 1990 roku) [...] Od miejskiego typu M11 wersja L11 różniła się głównie aranżacją wnętrza przystosowaną do obsługi linii lokalnych - kosztem zmniejszonej pojemności autobusu zwiększono liczbę foteli, usunięto także miejsca na wózki dziecięce.

via wiki
  • Odpowiedz
Zapewniam cie, że Jelcze L11 nie kursują już nigdzie poza PKS Chełm. W Starachowicach jeżdzą nadal stosunkowo często spotykane Jelcze 120M - to jest kompletnie inny autobus, wywodzący się od francuskiego Berlieta(a nie od Ikarusa jak M11/L11), który jest jedynie podobny z wyglądu bo ma podobne nadwozie(aczkolwiek dłuższe o metr). ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@pawisoon: cholera, nie zawołałem cię do mojej odpowiedzi ( ͡° ʖ̯ ͡°) powtórze się w takim razie

Zapewniam cie, że Jelcze L11 nie kursują już nigdzie poza PKS Chełm. W Starachowicach jeżdzą nadal stosunkowo często spotykane Jelcze 120M - to jest kompletnie inny autobus, wywodzący się od francuskiego Berlieta(a nie od Ikarusa jak M11/L11), który jest jedynie podobny z wyglądu bo ma podobne nadwozie(aczkolwiek dłuższe o
  • Odpowiedz