Wpis z mikrobloga

@masash: szkoda, bo ja jeżdżę rowerem w każdą pogodę i szukam czegoś co się dobrze trzyma, bo nie mam w ciągu tygodnia czasu na bawienie się z łańcuchem. Chyba stanie na słynnym Finish Line ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@trace_error nie mieszkam w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale chcę znaleźć środek, który wytrzyma jak najdłużej, bo jak wspomniałem, jeżdżę na rowerze do pracy i jeżeli napada w środku tygodnia, to nie mam ochoty bawić się z łańcuchem.
@geuze: przy dobrej pogodzie rohloff wytrzyma dłużej, ale bez gruntownej zabawy z łańcuchem się tego syfu nie pozbędziesz, który zostanie ekspresowo zebrany w napęd przy pierwszym lepszym oberwaniu chmury.
W squircie, smarujesz częściej, ale na zasadzie przetrzeć szmatką i nałożyć dodatkową warstwę. Podobnie po etapach w deszczu - wycierasz tylko szmatką (bo syfu to nie łapie) i nakładasz. Finalnie wolę nakładać squirta co 200-250km bezproblemowo aniżeli rolfa co 300-400 i z
Przy squrcie łańcuch czystszy i nie brudzi tak ubrań.


@trace_error: to dla mnie też istotne, bo w nowym rowerze nie będzie żadnej osłony na łańcuch (Sora) ( ͡° ʖ̯ ͡°) Kupię dwa i jeżeli Squirt nie będzie dawał rady to zacznę zalewać go czymś innym. Poza tym teraz mam jakiś tani olej za 3EUR/100ml i jak jest w miarę sucho to napęd nie hałasuje przez dobre 500-600km.
@trace_error: zamówiłem Squirt Lube dla siebie i jeszcze Muc Off Wet dla żony i/lub do mojego obecnego roweru, który wkrótce stanie się zapasowym (ma osłonę na łańcuch, więc w sumie i tak jej brud niestraszny). Potestuję, pojeżdżę i mam nadzieję, że się nie zawiodę ( ͡º ͜ʖ͡º)
@trace_error: tym morgan blue jakoś szczególnie zachwycony nie jestem. Ostatnio używałem terpentyny i śmierdzi tak samo, kosztuje mniej i myje podobnie, jeżeli nie lepiej :D

Squirt Lube dałem już na łańcuch, ale skopałem przy pierwszej aplikacji i wytarłem nadmiar z łańcucha - dopiero teraz doczytałem, żeby tego nie robić (zaczął hałasować po kilkudziesięciu kilometrach więc wielkie wtf było?) ;)

Muc Off dałem do starego Gianta i do roweru żony. Ale one
@poratujPan przesiadłem się na zielony fl. W lato niby spoko, ale ja jeżdżę głównie do pracy, jakieś 100km tygodniowo i jednak squirt za krótko wytrzymuje.