Wpis z mikrobloga

@oldgamesfan: oczywiście zgadzam się z Tobą, że nei ma tu komu ustąpić, ale nie przekonuje mnie to tłumaczenie po co jest tam postawiony znak (że oznaczenie poziome może być niewidoczne...). Co więcej - nie wiem, czy patrzałeś na streetview - załączam zdjęcie z samego skrzyżowania i kawałka dalej, gdzie kończy się linia ciągła między pasami - no jak dla mnie coś tu jest nie tak....
mkay1 - @oldgamesfan: oczywiście zgadzam się z Tobą, że nei ma tu komu ustąpić, ale n...

źródło: comment_MeKq8wgbBGnHhxNFOKPJ9Cnc8lJdc58c.jpg

Pobierz
@oldgamesfan: a czy te linie nie oznaczają, że w tym miejscu pierwszeństwo mają osoby zmieniające pas z lewego na prawy i należy im ustąpić? oni są na drodze z pierwszeństwem, na którą wjeżdża się z podporządkowanej dopiero przekraczając linię warunkowego zatrzymania.

w ten sposób jest to rozwiązane np. na wjeździe na trasie toruńską w warszawie https://www.google.pl/maps/place/Warszawa/@52.2897934,21.0013925,66a,35y,64.32h,45.04t/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x471ecc669a869f01:0x72f0be2a88ead3fc!8m2!3d52.2296756!4d21.0122287 (niestety street view ma bardzo nieaktualne zdjęcia), gdzie pas włączający się do ruchu ma domalowaną
@TinkerCob: Prawo nie przewiduje czegoś takiego jak pas podporządkowany. To pojęcie wzięte z januszowej szkoły interpretacji pasa rozbiegowego. Poza obrębem skrzyżowania znak ustąp pierwszeństwa już nie obowiązuje.

Na mapie google nie ma niestety tych linii, więc ciężko komentować.
@oldgamesfan: http://nadzor-ruchu.waw.pl/wyjazd-z-lacznicy-podporzadkowanej-i-zmiana-pasa-ruchu/ w tym artykule z 2013 przedstawione jest to miejsce tak, jak jest to widoczne w google. wtedy pierwszeństwo miały pojazdy wjeżdżające z łącznicy co stwarzało sytuacje niebezpieczne. obecnie jest tam wyrysowana linia warunkowego zatrzymania dająca pierwszeństwo autobusom.
ostatni przykład z tego artykułu wskazuje, że pas "podporządkowany" jak najbardziej istnieje i dzięki oznakowaniu pierwszeństwo zostało tutaj przekazane pojazdom włączającym się do ruchu, a osoby poruszające się swoim pasem pomimo braku
@TinkerCob: Ale odróżnij linię zatrzymania w obrębie skrzyżowania, od takiej 100 m za nim. Artykuł potwierdza dokładnie to, co mówiłem. Podporządkowany jesteś tylko w obrębie skrzyżowania, za nim znaki określające pierwszeństwo już nie obowiązują. Nawet rozrysowali jak należy rozumieć skrzyżowanie zgodnie z definicją ustawową.