Wpis z mikrobloga

@jaqqu7: Autor recenzji nie wiedział chyba, że LWA było projektem szkoleniowym dla nowych animatorów, który stał się serialem dzięki funduszom zebranym na Kickstarterze. Miał być serią lekką i przyjemną (i taki był). A oni się spodziewali nie wiadomo jakiej fabuły i nie wiadomo jakiej animacji.
Ej nie przesadzajmy z tą złą animacją


@EmaliowaSowa: Nie mówię, że animacja była zła. Po prostu na tle wysokobudżetowych seriali anime, mogła wydawać się recenzentowi słaba. Dla mnie mimo tej słabości budżetowej była urocza. Tak samo jak cała seria.
@hetman-kozacki: @EmaliowaSowa: Animacja i kreska w LWA nie jest wynikiem (głównie) braku budżetu ale przede wszystkim stylistycznym wyborem studia Trigger. Uproszczony design pozwolił im na ciekawszą mimikę, czy bardziej nietypowe zagrania w scenach akcji. Plus jeżeli trzeba było błysnąć, to animatorzy robili absolutnie fenomenalną robotę. Mówiąc szczerze to LWA pod względem artystycznym zjada "niby" ładniejsze serie jak SAO i tym podobne szmiry, które w sumie niczym się od siebie nie
@RatedR: Też ma swoje wady, ale zauważyłam że jak na MALu coś ma ocenę około 8 to znaczy że seria mi się spodoba. Jak powyżej to na pewno będzie dobrze. Nie sprawdza sie to co prawda w 100%, ale powiedzmy w 9 na 10 przypadków ocena mnie nie zawiodła.
@hetman-kozacki: Nie chciałam zabrzmieć nachalnie. Znaczy, tak jak @jaqqu7 napisał troche wyżej, to się z nim zgadzam. Dzięki temu że mają bardziej uproszczony styl moga sobie pozwolić na fajniejsze zagrania w animacji. Czasem wręcz slapstick, albo jakieś niespotykane ujecia, których w normalnej serii nie uświadczysz bo by były zbyt czasochłonne.
@EmaliowaSowa:
Na MAL'u siedzą takie osobniki, że trudno znaleźć anime która ma ocenę niższą niż 7. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Takie bezkrytycznie ocenianie, jest gorsze, niż czepianie się szczegółów.
@jaqqu7: Gówno-recenzja w której autor narzeka że coś nie jest czymś czego oczekiwał, mentalność #!$%@? greckiego snoba.

>franczyza

Czemu oni tak nadużywają tego słowa? Ono kojarzy mi się bardziej z produktami żywnościowymi
Traci? A kiedykolwiek mieli?
@jtank: dokładnie. Do czasu aż samemu sobie zdanie nie wyrobi o danej serii, wszystko inne nie ma żadnego znaczenia. A szczególnie takie gównoportale jak tanuki.
@hetman-kozacki: przecież to własnie animacja była jedną z największych zalet tej serii. Coś tak dobrze zanimowanego naprawdę rzadko się widzi.

Przecież MAL jest jeszcze gorszy, jesli chodzi o oceny.


@RatedR: wszystkie oceny są gówno warte. Ja oceniam tylko i wyłącznie