Wpis z mikrobloga

@Bociek01: No dobra, serio nie mam do nich nic jak jeżdżą sobie po mieście. Na pewno dla niektórych lepsze rozwiązanie niż autobus.

Ale jak musisz się wlec za takim ulepem przez 2km bo nie da się go wyprzedzić to jest serio #!$%@?. Już nie wspominając o tym że ci co nimi jeżdżą poza terenem zabudowanym muszą mieć coś z kamikadze bo niechciał bym wiedzieć jak wygląda to autko po zderzeniu chociażby
@Leel00: nie, ktoś tu nie wie nic o ruchu drogowym. Po autostradach nie może to jeździć.
@sroka22: No, ale ktoś tu ma ból dupy, bo "i toto wpełza na autostradę"
XD chyba to są jedyne auta, które tak komentujący mogą prowadzić ale ból dupy bo ich nie stać
@sroka22: są rejestrowane jako motorower to prawda ale wcale nie mają 50 ccm, a przynajmniej bardzo rzadko mają tak małe silniki, bo nie muszą mieć. Ograniczenie pojemności dotyczy jednośladów, lekkie pojazdy czterokołowe muszą spełnić wymóg dotyczące mocy (i chyba stosunku mocy do masy) oraz prędkości maksymalnej. Przykład wstawiłem w komentarzu wyżej, ma ponad 500 pojemności i jest na prawo jazdy AM (od 14 lat) czyli to co kiedyś było kartą motorowerową.
@cup12552: To nawet nie jest auto dla czternastolatków, tylko dla szesnastolatków. To auto nazywa się Aixam i waży niecałe 500kg, aby mieściło się w kategorii B1. Natomiast "auto", które mieści się w kat.AM to Microcar i wygląda jeszcze trochę inaczej
@Bogaczyk_warszawa: według opisu na Allegro łapie się na kategorie AM
@sroka22: u nas podobnie dlatego większość tych aut ma diesle. Znam trochę temat bo ojciec chciał mojemu młodszemu rodzeństwu kiedyś takie kupić ale po zagłębieniu się w temat uznaliśmy ze to bez sensu.