Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanko, jestem ubezpieczony grupowo w pracy gdzie pracuje moja zona. Wczoraj niestety skrecilem staw skokowy najprawdopodobniej 2/3 stopnia(w pon mam wizyte u ortopedy) i gnije teraz z orteza na nodze.
No i zaczalem w sumie urlop i sie zastanawiam, czy zeby dostac odszkodowanie to musze byc na L4, czy moge zostac na urlopie? Jak to wyglada z perspektywy ubezpieczyciela(Warta)? Wystarczy dokumentacja medyczna, czy jak?

Szczerze mowiac, lepiej mi byc na urlopie niz L4 bo wieksza wyplate dostane, no ale nie wiem, czy wtedy moge sie ubiegac o odszkodowanie :v

#ubezpieczenia #kiciochpyta #odszkodowanie #warta
  • 20
  • Odpowiedz
@pcstud: To w tym OWU bedzie napisane, czy trzeba byc na L4? Pierwszy raz mam taka sytuacje wiec pytam bo sie nie znam :d Na necie to wszedzie o wypadku w pracy pisza, a to bylo poza praca :d
  • Odpowiedz
@reaktiv: Nie musisz sam czytać owu, zadzwoń do ubezpieczyciela i wypytaj, dostaniesz informacje zgodną ze stanem faktycznym, to czy dostaniesz wypłatę zależy właśnie od zakresu ochrony i owu.
  • Odpowiedz
@Stulejusz_Wielki: Dobrze.
"Grupowe to z reguły najgorszy sort ubezpieczeń"
To nieprawda, są ubezpieczenia grupowe w których masz znacznie mniej wyłączeń odpowiedzialności niż w 90% polis indywidualnych.
Dodatkowo grupowych ubezpieczeniach masz szerszy zakres ochrony niż w indywidualnych, możliwość ryzyka jak: urodzenie dziecka, śmierć/zachorowanie małżonka itd. w indywidualnych tego nie ma.

"i ono obejmuje pobyt w szpitalu."
A skąd wiesz co on ma? plany takich ubezpieczeń są indywidualnie negocjowane przez ubezpieczającego i mogą
  • Odpowiedz
@barabasz88 hahahha od kiedy indywidualne nie mają takich ryzyk jak grupowe?
Zobacz ofertę chociaż alianzu.
A ofertę warty znam, o ile od roku czasu nie wprowadzili nowego wariantu to te grupowe są mi znane.
  • Odpowiedz
@Stulejusz_Wielki:
"hahahha od kiedy indywidualne nie mają takich ryzyk jak grupowe?
Zobacz ofertę chociaż alianzu. "
I tu pokazujesz swoją całkowitą nieznajomość tematu :) oferta Allianz to typowa grupa otwarta, czyli właśnie ubezpieczenie grupowe kolego ;-)

"A ofertę warty znam, o ile od roku czasu nie wprowadzili nowego wariantu to te grupowe są mi znane."
Ofertę Warty znasz, tak.. ale swoją a nie całego rynku. Ubezpieczenia grupowe są RÓŻNE tak jak
  • Odpowiedz
@Stulejusz_Wielki: To zależy od bardzo wielu czynników, pisząc tak Twoje stwierdzenie jest podobne do "komputer stacjonarny będzie zawsze najlepszy dla każdego" upraszczasz maksymalnie i wprowadzasz ludzi nieznających się na branży w błąd.
  • Odpowiedz
@reaktiv po pierwsze, po zakończonym leczeniu, zbierasz całą dokumentację medyczną i składasz roszczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Jeśli chodzi o l4 to wszystko zależy od tego czy twój zakres ubezpieczenia został rozszerzony o ryzyko czasowej niezdolności do pracy w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Jest prawdopodobne że nie masz tego ryzyka w zakresie ubezpieczenia. Kolejną kwestią jest to że świadczenie za czasową niezdolność jest zwykle wypłacane dopiero od
  • Odpowiedz
@marciin88: W poniedzialek dowiem sie jakie sa warunki tej umowy. Generalnie jesli bede musial byc na L4 i wiecej jak 30 dni to nie wiem czy to sie uda, bo urodzilo mi sie dziecko i musze jak najszybciej wrocic do pelnej sprawnosci. No, a z tym moze byc roznie, bo skrecenie napewno 2 stopnia, a byc moze i 3, w poniedzialek ide do ortopedy to bede wiedzial. Eh, co za zycie
  • Odpowiedz