Wpis z mikrobloga

Miesiąc temu postanowiłem, że #!$%@? serdecznie ujeżdżanie 3000-5000km/mies. jako PH w Polsce za #!$%@? 2000zł do 4000zł/zł jak będę #!$%@?ł po 12-14h z majlem, telefonem, towarem na pace i wiecznymi fochami klientów. I to wszystko po studiach z kilkuletnim doświadczeniem. Do tego target, target #!$%@? target. I co? Rzuciłem wszystko, jestem w Szkocji, zarabiam 6,8Ł/godz. Na początek jest ok. Praca na kuchni zmywanie, pomoc - idealne odmóżdżenie po takiej harówie z klientami w PL. Jak chce #!$%@?ć po 12h to mogę, jak nie to kończę po 8h. Miesiąc pracy tu daje mi 5x moja podstawę z PL. Nie muszę użerać się z klientami, szef nie dzwoni i nie kontroluje. Do tego jem co tylko chcę i sobie przyrządze. Polecam ten stan.

#przemyslenia #emigracja #uk #szkocja
  • 27
@ZakBlack: Ja już drugi rok jak "rzuciłem wszystko i pojechałem w bieszczady" - w moim Wypadku Glasgow ;). Teraz mam już 11f/h (budowlanka tak samo jak w polsce), pracuje z zajebistym człowiekiem, żyje się łatwiej, pieniądze raczej rozkminiamy co zrobić z nadwyżkę, niż wiecznie liczyć czy starczy.

To nie jest raj na ziemi, ale pieniądze są kolosalnie mniejszym problemem i z tym się nie ma co kłócić.
@ZakBlack Dobra rada: staraj się unikać Polaków. Serio. Sam nie wierzyłem jak mi to mówiono ale boleśnie się o tym przekonałem na własnej skórze. Ja po 2 latach wróciłem do PL, ale to akurat kwestia indywidualnych preferencji, Nie wyobrażałem sobie życia z dala od znajomych i rodziny. No właśnie, a propos rodziny, ściągaj swoją luba ASAP! Z Twojej minimalnej spokojnie wyzyjecie ;) A rozłąka to nic dobrego dla związku;)
@ZakBlack: No, no jakie chłopaki? :P A moja rada (jeśli planujecie zostać na dłużej) - kupcie mieszkanie lub dom jak najszybciej. Mówię serio, zawsze można sprzedać w razie czego, a rata jest często taka sama lub mniejsza niż cena wynajmu. Mieszkania można dostać już w okolicy 40-60 tys., więc nie potrzeba wielkiego depozytu.

@elzevir: Zgadzam się, niestety ciężko znaleźć "normalnych" rodaków. Najgorsze są agencje pracy i cały światek ludzi się