Wpis z mikrobloga

Który system zażądania #bazydanych? #mysql czy #postgresql? Szukam jakichś wiarygodnych źródeł o wadach i zaletach obu systemów. W tej chwili najbardziej mnie interesuje który i w jakich przypadkach działa szybciej / wolniej oraz jaka jest ich dostępność (w sensie - mam aplikację, która potrzebuje ciągłego dostępu do bazy aby dokonywać niewielkich zmian / zapisów, który system będzie dla niej lepszy).
Zależy mi najbardziej na źródłach, uzasadnieniach.
ps. jestem skupiony tylko na tych dwóch systemach, żadne inne systemy ani modyfikacje nie wchodzą w grę.

#pytaniedoeksperta
  • 7
  • Odpowiedz
@Romantyczny_widelec poczytaj o transakcyjności. W MySQL kuleje. Często bywa to problemem. To taki pierwszy z brzegu problem z nim. Z drugiej strony MySQL ma wiele zalet i ciężko z niego zrezygnować tylko ze względu na wspomnianą przeze mnie transakcyjność. Czekam na wady MySQL/Postgresa kolegów :)
P.S. expert ze mnie żaden :)
  • Odpowiedz
@Romantyczny_widelec: Z doświadczenia trzy różnice które mogą najbardziej rzutować na wybór rozwiązania:

1. PostgreSQL jest wydajniejszy przy skomplikowanych obliczeniowo zapytaniach, ale Query Cache MySQL potrafi całkiem nieźle kompensować jego niedostatki na tym polu. Jeżeli zapytania są bardzo często powtarzalne na tym samym zestawie danych, a ich rezultaty na tyle małe by w query cache się mieściły to fakt że pierwsze wykonanie zapytania wykonuje się dłużej przestaje mieć znaczenie ponieważ kolejne pytania
  • Odpowiedz
Kolejny mocno kategoryczny pogląd... :) Już widzę jak starasz się sprostać wymogom relacyjności przy użyciu nosql tylko dlatego że aplikacja pyta o to samo :)
  • Odpowiedz